SportKUP HRVATSKE ZA JUNIORE I JUNIORKE U ZAGREBU

Ivanu Miškoviću i Tei Smokrović prva mjesta u troskoku!

24. svibnja 2018. - 00:13
zd1

Na Kupu Hrvatske za juniore i juniorke održanom u Zagrebu u organizaciji Hrvatskog atletskoga saveza i AK Agram iz Zagreba, sedam članova Atletskog športskoga kluba Zadar postiglo je izvrsne rezultate osvojivši dva prva i četiri druga mjesta.

U konkurenciji juniorki Tea Smokrović je u troskoku osvojila prvo mjesto s rezultatom 11,47 m. Ugodno iznenađenje u troskoku priredila je i Anđela Zelić osvajanjem drugog mjesta skočivši 11,10 m, što je njen novi osobni rekord.

U istoj disciplini, Paula Sorić je osvojila šesto mjesto skokom od 10,71 m. U skoku udalj Tea Smokrović je osvojila drugo mjesto skokom iz prve serije s odličnih 5,56 m, čime je za čak 43 cm više postigla svoj novi osobni rekord.

Anđela Zelić je u skoku u dalj osvojila osmo mjesto s 5,05 m njen novi osobni rekord. Paula Sorić je osvojila 16 mjesto s 4,73 m. Štafeta Ašk Zadar 4x100 m u sastavu: Anđela Zelić, Paula Sorić, Tea Smokrović i Antonia Dušević je osvojila sedmo mjesto istrčavši vrlo dobrih 50,88 sekundi.

U bacanju koplja ( 600 g ) Veronika Šokota je osvojila 13 mjesto s 29,81 m što je njen novi osobni rekord. Među juniorima Ašk-a Zadar najbolje rezultate je postigao Ivan Mišković. Ivan je na 100 m osvojio sedmo mjesto s rezultatom 11,53 sekunde.

U skoku u dalj skokom iz prve serije od 6,61 m Ivan je osvojio drugo umjesto. U troskoku Ivan je bio iznimno raspoložen. Natjecanje je otvorio skokom od 14,54 m, u drugoj seriji je bio još dalji skočivši do 14,72 m. A onda u trećoj seriji sjajan skok do 15,25 m čime je za 10 cm više postigao svoj novi osobni rekord a tim je skokom izjednačio i klupski rekord za juniore koji drži Đorđe Kožul iz 1982. godine.

U zadnjoj četvrtoj seriji Mišković je doskočio do 14,96 m. U uskoku uvis Adrian Dražina je skokom od 180 cm osvojio drugo mjesto.

Juniori Atletskog športskoga kuba Zadar u konkurenciji 18 klubova su osvojili 12 mjesto s 41 bodom, dok su juniorke među 20 klubova osvojile 9. mjesto s 52 boda. U sveukupnom poretku ( juniori i juniorke ) Ašk Zadar je u konkurenciji 22 kluba osvojio 11 mjesto s 93 boda.

-Sigurno da smo zadovoljni ostvarenim jer imati dva prvaka veliki je uspjeh. Vjerujem da će i ostali naši članovi nakon natjecanja ubuduće ostvarivati ovakve rezultate. Sve pohvale Ivanu i Tei, kazao je kratko trener Ivan Šola.

25. travanj 2024 17:30