Zadar nakon produžetaka prošao u osminu finala kupa!

25. rujna 2018. - 21:13
zadar_osijek18-080215

VUKOVAR 1991 – ZADAR u produžecima 3:5 (3:3)

VUKOVAR – Igralište Ivana Baruna. Gledatelja 200.  Sudac: Ivan Matić (Osijek).

Strijelci: 0:1 Blažević (6-11 m), 0:2 Jurić (15), 0:3 Blažević (19), 1:3 Drahotuski (43), 2:3 Brajković (45) 3:3 Plum (90 - 11 m), 3:4 Lepinjica (104), 3:5 Majić (118).

VUKOVAR 1991: Đilas, Drahotuski (od 63. Tomas), Marinčić, Cerovski, Brajković,  Mihajlović, Suton, Rajić (od 87. Kasač), Foro (od 110.Ceranić), Prkić (od 66.Stojanac), Plum.

ZADAR: Bender, Repić (od 89. Majić), Iveljić, Tokić, Blažević, Torbarina, Jerbić, Begić, Jurić, Lepinjica, Jurjević (od 46.Surać).

Na samom otvaranju susreta (6. minut) igrač koji je u posljednje vrijeme „u modi“ svojom igrom i zgodicima u Zadru, Antonio Repić, oboren je u kaznenom prostoru, Vlatko Blažević je poslao vratara Đilasa u jednu, a loptu u drugu stranu za 0:1. Aktivni su Zadrani te je Jurić izvrsnim udarcem sa 25 metara povisio na 0:2, da bi Blažević u 19. minuti postigao svoj drugi a Zadrov treći zgoditak. Kod domaćih je Brajković opipao dlanove Bendera u 32 minuti, a onda Drahotuski smanjio na 1:3 u 43. minuti pogodivši lijevi gornji kut, a samo dva minuta kasnije Brajković za Vukovar postiže zgoditak i smanjuje na 2:3. U drugom dijelu umjesto da Zadrani drže loptu i čekaju kraj oni kidaju živce navijačima i svojoj struci, domaćinu dozvoljavaju da u 90. minuti postiže poravnanje iz kaznenog udarca za 3:3. Igrao se produžetak od 2x15 minuta. U 104. minuti Majić je lijepo centrirao na glavu Lepinjice, a ovaj zabio za povećanje vodstva, da bi Majić u 118. minuti stavio točku na pobjedu (3:5) i prolaz u sljedeće kolo kupa.

26. travanj 2024 17:47