Članovi Jadere osvojili 11 prvih i jedno drugo mjesto!

Piše Zadarski.hr
16. listopada 2018. - 15:14
jad2

U Rijeci je 13. listopada održano "OTVORENO REGIONALNO PRVENSTVO - FESTIVAL PLIVANJA" za osobe s invaliditetom na kojem je nastupilo 115 plivača s invaliditetom iz 14 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije. Natjecatelji su nastupili u otvorenoj apsolutnoj/seniorskoj te otvorenoj juniorskoj kategoriji, a umjesto medalja dodjeljivale su se diplome za prva tri natjecatelja.

Pod vodstvom trenera Ante Džaje, PK Jadera je nastupila u pojačanom sastavu, pa su boje zadarskog kluba branila dva plivača - iskusni Mihovil Ninčević (97) te Josip Gregov (00) kojem je ovo bilo prvo službeno natjecanje. U jakoj međunarodnoj konkurenciji članovi PK Jadera osvojili su vodeća mjesta u svojim disciplinama.

Mihovil je nastupio u klasi S14 te je u apsolutnoj konkurenciji osvojio prva mjesta u sve četiri discipline: 50m leđno (36.29), 50m slobodno (30.73), 50m leptir (31.89) i 100m slobodno (1:30.70). Za Josipa ovo je bilo prvo službeno natjecanje, a nastupio je u klasi S7 te je u juniorskoj kategoriji doplivao do prvih mjesta u svim disciplinama, dok je u apsolutnoj prva mjesta osvojio u disciplinama: 50m leđno (53.40), 100m slobodno (1:30.70) i 400m slobodno (7:34.54), a na drugo mjesto se plasirao u disciplini 50m slobodno (38.83).

19. travanj 2024 07:30