SportFOTO: TEŽAK PORAZ

Zadrani odigrali za zaborav u Zagrebu

29. listopada 2018. - 23:08
cibona_zadar1-291018

U Dvorani Dražena Petrovića s nestrpljenjem se očekivao tradicionalni sraz Cibone i Zadra. Za uvertiru, obje su momčadi postigle vrijedne pobjede na gostovanjima u ABA ligi: Cibona je pobijedila u Ljubljani Olimpiju, a Zadar u Beogradu Partizan - nakon 14 godina! No, čini se da je energetska i psihička potrošnja zadarske momčadi (u Beogradu) bila kudikamo veća. Na zagrebačkom parketu košarkaši Zadra nisu imali niti snage niti ideju igre. Katastrofalan ulazak u utakmicu gostujuće momčadi praktički je odredio tijek susreta, a u konačnici i krajnji ishod.

Od 8:6 za Cibonu (semafor je pokazivao vrijeme - 3.13), Zadranima je trebalo punih pet minuta do sljedećih poena 21:8 (8.15). Gostujuća obrana naprosto nije pronalazila rješenja za vanjsku igru ''cibosa'', koji su za tri poena gađali 71% (5/7). Pokušaji brzog vraćanja u utakmicu, pomalo isforsiranim i nepreciznim šutevima izvana, samo su dodatno poticali nervozu kod zadarskih košarkaša i razliku činio sve većom i - nedostižnom. U 17. minuti Cibona je dosegla i 18 poena razlike (38:20). Uoči utakmice postojala je dvojba - može li Cibona neutralizirati vanjsku liniju zadarske momčadi? U tim trenucima domaća je momčad ostvarila potpunu dominaciju u skoku (23, naspram 13 zadarskih).

Posebice je raspoložen bio Amerikanac Leon Jefferson. Istovremeno, Zadranima apsolutno ništa ''nije išlo od ruke''. U prvih 20 minuta susreta imali su 17% za tri poena (2/12). Ništa bitnije na igru Zadrana nije utjecalo niti savjetovanje trenera Nazora pod poluvremenom utakmice. Cibona je rutinski kontrolirala utakmicu. Štoviše, Zagrepčani su nastavili trpati zadarski koš. U 29. minuti prednost se popela na 26 poena (59:33).

Akcije zadarske momčadi nije uspjevala reanimirati niti grlata potpora navijačke skupine Tornado. Tek u posljednjim minutama susreta, u obostrano ležernoj igri, Zadrani su donekle umanjili rezultat. Ali, ne i ukupan dojam. Glede momčadi Zadra, bila je ovo igra - za zaborav!

Cibona - Zadar 76:55 (27:11, 13:13, 21:14, 15:17)
Zagreb - Dvorana KC Dražen Petrović.
Gledatelja 2.000.
Utakmica 4. kola HT Premijer lige: Cibona - Zadar 76:55 (27:11, 13:13, 21:14, 15:17).
Suci: Srđan Dožai, Tomislav Vovk, Luka Kardum.
Cibona: Ross (10), Uljarević (8), Rozić (7), Novačić (13), Jefferson (10), Markota, Marić (4), Slavica (3), Bundović (3), Bilinovac (9), Gilbert (6), Ljubičić (3).
Zadar: Grant (10), Little (2), Brzoja (2), Božić (6), Vuković (4), Krajina (7), Špralja (9), Marić (2), Bašić (7), Tomas, Planinić (2), Magarity (4).
26. travanj 2024 19:40