SportKOŠARKA PRVA ŽENSKA LIGA 11. KOLO

Zadranke poražene, zadržale četvrto mjesto!

23. prosinca 2018. - 11:07
medvescak_zadar37-070516
MEDVEŠČAK - ZADAR 79:65 (18:26, 23:9, 19:17,19:13) ZAGREB - Sportska dvorana Peščenica. Gledatelja 100. Suci: Kruljac, Mustapić, Ekart. Delegat: Leo Erak. MEDVEŠČAK: Petrak 15, Tepeš, Nimac, Tadić 29, Skorić 2, Vojtulek 3, Todorić 10. Strize 8, Majstorović 4, Mrdalj 8, Kolovrat, Livajušić. ZADAR: Oštrić, Jelenković 8, Dujić 12, Vrsaljko 23, Vukorepa 5, Perica, Budija, Mandić 14, Domjan, Bačić 3.

Završavajući natjecateljsku godinu Zadranke su poražene u Zagrebu od Medveščaka. Imale su odličan „ulaz" u susret, u prvoj četvrtini završile su ga 26:18, a onda totalni obrat, u drugoj su postigle smo devet koševa, da bi se domaće košarkašice na poluvremenu imale viška šest koševa.

Na kraju susreta bilo je 14 u korist domaće ekipe. U redovima Medvešćaka Matea Tadić je bila najbolja sa 29 koševa, a u redovima Zadra Ana Vrsaljko sa 23 koša. Evo što je trenerica Marija Mazija kazala za utakmicu:

- Nikad nismo bile bliže pobjedi protiv Medveščaka kao na ovoj utakmici. Imale smo 13 promašenih slobodnih bacanja, uz neke sitne pogreške, dovele su do toga smo na kraju izgubile. Imamo za čim žaliti. Odigrali smo dobro, pogotovo dio prvog poluvremena u kojem smo imali vodstvo. Očekuje nas dosta rada sa mladim košarkašicama koje bi trebale dati svoj doprinos u igri sa starijim igračicama, kako bi nastavili u istom ritmu, kazala je Mazija.

Ovim porazom od Medvešćaka Zadranke su na četvrtom mjestu ljestvice sa 19 bodova, a dosada su ostvarile osam pobjeda i tri poraza. Ispred Zadranki su Medveščak, Split i Pula. Ostaje borba za zadržavanje četvrte pozicije koje vodi u doigravanje. Sada slijedi odmor od tri tjedna.