PRIJATELJSKA NOGOMETNA UTAKMICA Zadrani "dvicom" častili HAŠK!

Strijelci: 1:0 Blažević (59), 2:0 Petković (75-11m)

ZADAR: Bender, Pranić, Jerbić, Muić, Žderić, Lepinjica, Jurić, Zdrilić, Župan, Repić, Blažević. Još su igrali: Pinčić, Kulaš, Majić, Petković, Knežević, Jurjević, Katuša

Trener: Mislav Karoglan

HAŠK: Šonjić, Vlaško, Andrašec, Vinković, Kos, Ristovski, Matteoni, Mrković, Krajačić, Zelenika, Dianežević, još su igrali: Spudić, Kondres, Aćčić, Žejavec, Pierobon, Fulir, Blaževski

Trener: Damir Grlić

U petoj prijateljskoj pripremnoj utakmici nogometaši Zadra su na svom travnjaku zasluženo pobijedili momčad HAŠK-a iz Zagreba. Već na samom otvaranju susreta domaćini su pokazali tko je na Stanovima gazda. Tako brojimo tri poluprigode koje su nakon lijepih akcija promašili Blažević (16), Zrilić (25) I Repić (27. Gosti su jednom skrenuli pozornost na svoj napad u 38 minuti kada je Vinković dobro pucao, no Bender je siguran. Bez zgoditaka se otišlo na odmor.

Nastavio je domaći trener Mislav Karoglan sa istim sastavom, da bi u 59. minuti ubojitu akciju Zadra započeo sa sredine igrališta Muić, lijepo dodao Županu na desnom boku , a on pronalazi Blaževića u petercu koji ne oprašta i zabija za 1:0. Nastavljaju Zadrani lijepim akcijama, pa je u 61. minuti Župan isprobao vratara Šomjića iz slobodnog udarca, da bi točku na "I" stavio Petković u 75. minuti kada je iz kaznenog udarca sa 11 metara povisio na 2:0, za konačan rezultat ove dopadljive utakmice. Gostima treba zahvaliti na fer i korektnoj igri.