ALKAR II - PRISTAN 81:67 (27:13, 17:21, 27:7, 10:26)

Suci: Ante Vukušić i Frane Mjedan.

ALKAR: Jurela 5, D. Vidić 2, Pralija 18, Jukić - Bračulj 7, Vukas, Svalina 8, I. Vidić 2, Ratković, Šimunović - Erpušina 18, Župić 3, Žuljević 12, Bašić 6. Trener: Denis Bobeta.

PRISTAN: Eškinja 2, Tomić 15, Minas 12, Fantina 22, Tomljanović 2, Milačić 5, Buljan 7, Četković 2, Brzić, Majica. Trener: Radovan Majica.

Bila je to utakmica "odluke" o prvaku, a u početnim minutama pripala je momčadi Alkara. Sinjani su kaznili ishitrenost gostiju i serijom 12:0 u svega nekoliko minuta pobjegli na osjetnu prednost. Željeli su Alkari pobjedu, no ni gosti nisu bili bez želje i volje, ali nije im uspio. Pobjedio je Alkar. Podsjetimo da je Pristan kao domaćin slavio s 79:65 prije nekoliko mjeseci, a Alkar u Sinju pobijedio s 81:67 pa bi odluka o prvaku B-1 lige trebala biti, po najnovijim informacijama, u odigravanju play-offa, što će kroz naredne dane očekuje se potvrditi i HKS.

Na kraju je trener Pristana Radovan Majica kazao:

- Domaćin je puno bolje reagirao dok se mi nismo organizirali na pravi način s obzirom na sudački kriterij i dosta trčanja. Kad smo promijenili obranu i stvari su krenule na bolje, ali mnogo smo promašivali i sreća nam je tu okrenula leđa. Nedostajala su nam četvorica igrača što je bitno umanjilo efikasnost ekipe. Čestitke domaćinu na odličnoj utakmici.

Redoslijed na ljestvici : Alkar II i Pristan 16, Trogir 14, DOSK 13, Amfora 11, Metković 8 bodova.

Do kraja regularnog djela KK Pristan igra još jednu utakmicu protiv DOSK-a u Svetom Filipu i Jakovu, a nakon čega slijedi doigravanje.

19. travanj 2024 02:19