Osvojena bronca i 14 finala!

Piše PK Jadera
18. veljače 2019. - 22:48
pk jadera

U Rijeci je na 50m bazenu Kantrida održan11. plivački miting "Victoria-Primorje" koje je ujedno i treće natjecanje iz HPS Grand Prix sustava natjecanja.  U konkurenciji 459 natjecatelja iz 55 klubova iz Velike Britanije, Italije, Slovenije, Mađarske, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje PK Jadera branilo je 9 članova.

Do brončane medalje doplivao je junior Duje Grgić (01) u disciplini 200m leptir. Duje se u jutarnjim kvalifikacijama s vremenom 2:12.21 izborio za popodnevno A finale gdje je istu dionicu završio s vremenom 2:11.64 i doplivao do brončane medalje. U B finalima je plivao i disciplinu 100m leptir (59.82) koju je završio plasmanom na 7.mjesto, te 50m leptir (27.54) gdje je doplivao do 10.mjesta.

Za tri B finalne trke izborila se juniorka Ellena Šušteršić (03). Najbolji plasman je ostvarila u disciplini 50m leđno gdje je s vremenom 32.19 doplivala do 6.mjesta, disciplinu 100m leđno je završila na 9.mjestu s vremenom 1:09.78, dok se u discipini 50m leptir (30.96) plasirala na 10. mjesto. Sandro Barić (01) je plivao dva B finala u disciplinama 50m prsno (31.74) i 100m prsno (1:09.43) te se u obe discipline plasira na 8. mjesto. Dvije B finalne trke je plivao u ml.junior Noa Kuman (04). Disciplinu 200m mješovito (2:24.00) završio je plasmanom na 8.mjesto, a u disciplini 200m prsno (2:39.55) stigao je do 9.mjesta. Disciplina 400m mješovito se plivala kao direktno finale bez kvalifikacija te je s vremenom 5:06.01 doplivao do 5.mjesta u kategoriji. Ml.juniorka Marija Kuman (05) je plivala dvije C finalne trke, disciplinu 50m leđno je s vremenom 34.46 završila plasmanom na 9.mjesto, dok je 100m leđno (1:14.67) završila na 14.mjestu. Juniorka Tonka Krstić (03) se izborila za B finale u disciplini 200m leptir gdje je s vremenom 2:40.29 doplivala do 4.mjesta. Ml.junior Filip Smolić (03) je disciplinu 50m prsno plivao u C finalu i s vremnom 34.38 se plasirao na 14. poziciju, dok je u istoj kategoriji Maksim Komadina (04) u direktnom finalu plivao 400m slobodno gdje je s vremenom 4:48.98 doplivao do 27.mjesta.

Na ovom prvom natjecanju u sezoni 50m bazena do normi za PH koje će se održati krajem srpnja doplivali su: juniori Sandro Barić, Duje Grgić, Tonka Krstić i Ellena Šušteršić, te ml.juniori Noa Kuma, Marija Kuman i Filip Smolić.

Na natjecanju su nastupli: Sandro Barić, Duje Grgić, Maksim Komadina, Tonka Krstić, Noa Kuman, Marija Kuman, Dorijan Marin, Filip Smolić, Ellena Šušteršić

26. travanj 2024 14:50