Primorci četvorkom „častili“ Split!

9. ožujka 2019. - 19:39
detalj iz igre sime m

PRIMORAC (B) – SPLIT 4:2 (1:1)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 150. Sudac Marko Bilušić (6). Pomoćnici: Brajković i Mijić.

Strijelci: 1:0 Vodopija (9), 1:1 Čalušić (44), 2:1 Mihanović (ag) 48,  3:1 Colić (64), 4:1 Smokrović (75), 4:2 Gabrić (90).

Najbolji igrač: Domagoj Prpić (Primorac).

PRIMORAC(B): Topić (7), Vodopija (8), Ješe – (od 13. Marković (7,5), Brzoja (7,5), Zelić (7,5), Prpić (8), Paponja (7,5), Smokrović (8), Pedišić (7,5), Blatančić (7) od 56. Colić -), Petković (7) od 77, Jurišić-). trener: Jugo Dominis 7,5.

SPLIT: Bartulović (6), Čalušić (7), Kaćunko (6,5), Džaja (6), Mihanović (6) od (64. Protega), Valenti (6), Barać (6;5), Gale (6,5), Gabrić (7), Bakić (6) od 64. Romac -), Baran (6) od 66. Šumiga-). Trener: Armando Marenci 6,5.

„Napaljenje“ igrača Primorca su od prvog sučevog zvižduka kidisali na gol gostiju iz Splita. Takva njihova igra isplatila se u 9. minuti nakon što je izvrsno probio po lijevom boku Zelić i krasno pronašao Vodopiju ovaj je zabio za vodstvo. I kada se očekivalo još zgoditaka, Splitova mladost predvođena Gabrićem odigrala je dobro u polju i u 44. minuti su poravnali rezultat na 1:1. Strijelac je bio nakon kornera Čalušić.

U drugom dijelu sve je išlo na „mlin“ domaćina, prvo je nakon nesmotrenosti Mihanović zabio autogol , da bi Colić u 64. minuti nakon što je Petković tukao odbijanac Colić proslijedio u gol za 3:1. Nakon toga najljepša akcija mladog i darovitog Smokrovića koji je gotovo više od 30 metara išao sam sa loptom došao u kazneni prostor i zabio za četvrti zgoditak domaćina. Na kraju je u 90. minuti Gabrić postavio konačan rezultat 4:2. Kod svih akcija te u polju istakao se pored Vodopije, Smokrovića i najbolji kod Primorca Domagoj Prpić koji je ponio i epitet najboljeg igrača na susretu. Split je poletna mlada momčad koja će zadavati muke ostalim sudionicima ove lige.

24. travanj 2024 14:41