SportFOTO: SPEKTAKULARAN ZAVRŠETAK BENKOVAČKE MALONOGOMETNE LIGE

U paklenoj atmosferi i pred krcatom dvoranom -  nakon penala prvaci su postali Pakoštanci!

Piše Marko Ledenko Mane
20. ožujka 2019. - 19:19

Završena je Benkovačka mininogometna liga u kojoj se za prvaka borilo 8 ekipa, dok je u ligi za poredak igralo 14 ekipa. U ligi za prvaka igrane su dvije utakmice s međusobnim omjerom, a za poredak jedna utakmica.

Odigravanje takvog sistema pokazao se kao pun pogodak jer tijekom odigravanja play offa pred prepunim tribinama , gledatelji su uživali u vrhunskim utakmicama i potezima malonogometnih majstora. U obje lige u većini utakmica, pobjednika su odlučivali šesterci, a tako je bilo u završnici finalne večeri, što govori koliko je liga bila kvalitetna i zanimljiva.

U nedjelju je u završnici finalne večeri pred 1.200 gledatelja oboren rekord dvorane jer višak gledatelja morao je stajati čak kod obje korner linije.

U utakmici za 9. mjesto Budak i Bulić odigrali su infarktnu utakmicu koja je završila pobjedom Budaka na šesterce. Tijekom utakmice Bulić, iako oslabljen protiv favorita Budaka, odigrao je odličnu utakmicu i do zadnje minute imali su vodstvo 2:1.

Buliću je planove pomrsio lukavi Ivan Orlović-Cigo koji je sa zvukom sirene izjednačio rezultat na 2:2. U ruletu šesteraca Budak je sretno pobijedio 4:3 i osvojio 9. mjesto.

Moćna, mlada i razigrana ekipa Domino razmontirala je Tinj u utakmici za treće mjesto. Mladost Domina od prvih minuta krenula je žestokim tempom, sjajnim razigravanjima, izrađenim akcijama, a obrana Tinja morala je potpisati predaju i čestitati pobjedu boljem protivniku.

U velikom finalu pred prepunom dvoranom i uz gromoglasno navijanje navijača, sastali su se domaćin 4 Asa i Pakoštane. Navijačke skupine naoružane bubnjevima, trubama i transparentima, priredile su paklenu južnjačku atmosferu za pamćenje.

U takvoj navijačkoj atmosferi obje ekipe imale su veliki psihički pritisak i do 12. minute nisu stvorile niti jednu ozbiljnu priliku. U nastavku utakmice nastao je pravi malonogometni rat na terenu s mnogo žestokih duela za svaku loptu I stvarane su prilike za golove.  Na poluvrijeme se otišlo s mršavim I nepopularnim rezultatom 0:0.

U drugom dijelu bila je sasvim druga priča jer su kočnice otpuštene, pa su se redale šanse s obje strane, ali mreže su ostale netaknute sve do 33. minute. Pakoštane su napravile prekršaj na rubu deveterca, Romeo Čerina dodaje kratku loptu Marku Bačiću koji topovskim udarcem para mrežu vratara Rosana i Asovi dolaze u vodstvo 1:0.

Nakon primljenog gola Pakoštane žestoko kreću na izjednačenje i razvila se prava malonogometna bitka za svaku loptu. Dvije minute prije kraja utakmice najbolji igrač lige Roko Stojanov s krila pravi lažnjak obrani Asova i između par igrača na samoj gol crti pronalazi Rika Maksana koji je ugurao loptu u mrežu Asova za konačnih 1:1.

Nakon pogotka Maksana nastala je prava eksplozija oduševljenja bučne navijačke skupine Torcide Pakoštane. Nakon završetka utakmice pristupilo se izvođenju šesteraca. U raspucavanju šesteraca između Marka Bačića i Roka Barešića - Biće nastavila se velika drama i neizvjesnost.

U zadnjem pripetavanju Roko Barešić doveo je Pakoštane u vodstvo 5:4 a Marko Bačić pogađa prečku i nastupilo je neopisivo slavlje Pakoštanaca.

-Nakon završetka lige moram izraziti veliko zadovoljstvo da smo nakon naporne sezone na veličanstven način završili našu ligu u kojoj su sudjelovale rekordne 22 ekipe. Cijelu sezonu gledatelji su uživali u kvalitetnim utakmicama sve do završne finalne večeri , što govori koliko je liga bila kvalitetna i zanimljiva. Benkovac je zahvaljujući predanom radu povjerenstva lige , postao veliko središte na malonogometnoj karti Hrvatske. Koristim priliku da se od srca zahvalim mojim kolegama : legendarnom voditelju , športskom novinaru , medijskom promicatelju lige Marku Ledenku - Mani , Anti Kumanu, Miroslavu Stojčeviću, Daliboru Mikuliću i Petru Čumurdžiću , koji su zajedno sa mnom odradili odličan posao kao povjerenstvo lige - rekao je povjerenik lige Branimir Jarmanović .

Školska dvorana. Gledatelja : 1200. Suci : Marko Narančić I Franjo Bačić Finale

PAKOŠTANE- 4 ASA 5 : 4 (1:1)

PAKOŠTANE - Maksan 1, Rosan, M.Bačkov , F.Vučkov, F.Bačkov, Kukin, R.Barešić , Bakija , R.Stojanov , Čudina, Šarin. Voditelj ekipe . Ante Lacman

4 ASA- K.Bačić , Mario Jarmanović, T.Bačić , Šitum , Vulić , Marković , Mladen Jarmanović , Rašić , Majić , Marjanović, Čerina , M.Bačić 1, Filipović 1. Voditelj ekipe : Anton Rašić

Utakmica za 3. Mjesto

DOMINO-TINJ 5 : 2

DOMINO-Piplica 1, Katuša , Vuksan-Ćusa , Marinović , Šimić 1, Čirjak , Peraić 1, Jurica 1 , Brkić , Jurić 1, Petrović , Anić . Voditelj ekipe: Marjan Buljat

TINJ-J. Bašić , Š. Čirjak , J. Čirjak 1, S. Čačić , L.Erlić , S. Bašić , Marko Jurjević 1, H. Jurjević , A. Erlić , Kamber , Marin Jurjević , M. Čačić , Marino Jurjević , T. Jurjević, D. Čačić , Marko Jurjević, . Voditelj ekipe: Ivan Erlić

Utakmica za 9. Mjesto

BUDAK-BULIĆ 4 : 3 ( 2:2)

BUDAK - I.Orlović 1, J.Miletić, D.Miletić , Mateo Orlović , Vulić, Bašić 1, Mario Orlović , N.Bačić , Čoragić, K.Brčić, M.Bačić, Babac , N. Orlović, Brković . Voditelj ekipe: Kristijan Brčić

BULIĆ- K. Nakić 1, T.Rubelj 1, Ćuk, Šarić, B.Nakić , I. Nakić- Ićun, Zrilić , D. Rubelj , A. Maričić , L. Maričić , Burazer , Kunčić , A. Milovac , G.Milovac , Vučenović, M. Nakić, Knežić , Juričić . Voditelj ekipe: Krešo Nakić

Najbolje ekipe
1. mjesto : Pakoštane - pehar + medalje 2. mjesto : 4 Asa - pehar + medalje 3. mjesto : Domino - pehar + medalje 9. mjesto : Budak - pehar
Fair play ekipa : Kruševo - pehar