U organizaciji Atletskog šporskog kluba Rogovo Sv. Filip i Jakov i atletskog saveza Zadarske županije u Svetom Filipu i Jakovu održan je tradicionalni 4. proljetni kros povodom dana Zadarske županije.
Na krosu su sudjelovali natjecatelji iz Zadra, Sukošana, Bibinja, Svetog Filip i Jakova, Rijeke i Biograda, njih preko 80 podijeljenjih u pet starosnih kategorija.
Svi sudionici dobili su učesničke medalje dok su troje najboljih u svakoj kategoriji dobili posebne medalje. Medalje su uručivali Slobodan Miolović predsjednik Atletskog saveza Zadarske županije i Ivan Pikunić predsjednik AŠK Rogova Sv Filip i Jakov.
- Nedavno sam stupio na čelnu poziciju kluba i ovo je moje prvo organiziranje natjecanja kao rukovoditelj kluba i što reći prezadovoljan sam, čestitam svima koji su došli na kros a posebno zahvaljujem suradnicima koji su pomogli oko provedbe krosa.
Ovo je jedna u nizu manifestacija koja će se održati u našem mjestu u toku ove godine – kazao je Pikunić.
Rezultati
Predškolci 100 m
1. Ivan Dijam SŠ Tigrić Sukošan
2. Ante Gašparović SŠ Tigrić Sukošan
3. Lovre Perinčić Sš Tigrić Sukošan
Predškolke 100 m
1. Dorotea Pavić SŠ Tigrić Sukošan
2. Andriana Gašparović SŠ Tigrić Sukošan
3. Ema Torbarina SŠ Tigrić Sukošan
1-2 Razredi dječaci 200 m
1. Adrijan Trklec Filip i Jakov
2. Druno Dujić AK Alojzije Stepinac Zadar
3. Marin Sudinja Sukošan
1-2 Razredi djevojčice 200 m
1. Natali Barišić AK Alojzije Stepinac Zadar
2. Hana Marcelić AK Alojzije Stepinac Zadar
3. Ema Katuša AŠK Rogovo Sv Filip i Jakov
3-4 Razredi dječaci 300 m
1 Josip Miletić SŠ Tigrić Sukošan
2. Dorijan Jurešić AK Alojzije Stepinac Zadar
3 Duje Dijan SŠ Tigrić Sukpošan
3-4 Razredi djevojčice 300 m
1 Ariana Tabak AK Alojzije Stepinac Zadar
2.Valentina Zelanto AŠK Rogovo Sv Filip i Jakov
3 Elena Krznarić AŠK Rogovo Sv Filip i Jakov
5-6 Razredi dječaci 400 m
1. Luka Kasanić AŠK Rogovo Sv Filip i Jakov
2. Jakov Kasanić AŠK Rogovo Sv Filip i Jakov
5-6 Razredi djevojčice 400 m
1. Bruna Dukić AŠK Rogovo Sv Filip i Jakov
2. Mia Zelanto AŠK Rogovo Sv Filip i Jakov
3. Ana Uković Rijeka
7-8 razredi 500 m
1. Domink Persola AŠK Rogovo Sv FIlip i Jakov