"Primorci" upisali pobjedu i tri nova boda!

4. svibnja 2019. - 21:19
vodopia_ZD

PRIMORAC (B) – NERETVA 2:0

BIOGRAD – Igralište Kazimira i Silvia. Gledatelja 150. Sudac: Mateo Budić (Kaštel Gomilica) 7.

Strijelci: 1:0 Zelić (26), 2:0 Blatančić (34).

PRIMORAC: Topić (7), Colić (7), Ješe (7), Zelić (8), Prpić (7 ), Paponja (7) (od 90. Birkić), Smokrović (7,5), Pedišić (7), Španja (7), Blatančić (7) (od 70. Vodopija-), Petković (7) od 71. Juriđšić-).

NERETVA: Mulać (5,5), Kuran (6,5), Raguž (5), Medić (5,5)(od 79. Popović), Erjuc (6) (od 62. Brečić), Glibo (5,5), Kožul (6)(od 79. Bebić), Ajkunić (6,5), Juričić (7), Vranjić (6), Bubalo (6).

Najbolji igrač: Ivica Zelić (Primorac)

"Primorci" su upisali pobjedu i tri nova boda zasluženo, dok se od Neretve očekivalo više. Dobar otpor pružili su jedino na otvaranju susreta, ali su u 26. minuti poveli domaćini. Iz kornera sa lijeve strane „rodio“ se zgoditak, lopti je prišao Ivica Zelić koji je izvrsno tukao, no lopta je nošena čudnom putanjom završila u golu na drugoj strani vratnice za vodstvo od 1:0.

Dojma smo da se vratar Mulać nije ni snašao kao ni njegova obrana, a lopta je već odsjela u golu. Nastavljaju u istom ritmu domaći igrači, napadački, stvaraju lijepe prigode i iz jedne takve rađa se i ona za drugi zgoditak. U 34. minuti Toni Španja opalio je izravni udarac prema vratima Neretve sa nekih 25 metara, vratar gostiju je kratko odbio loptu, sve je to pratio Blatančić pritrčao i zabio drugi zgoditak za Primorac. U drugom dijelu domaćini su imali još prigoda, no ostao je krajnji rezultat iz prvog dijela.

- Odigrali smo upravo onoliko i onako koliko nam je trebalo na utakmici za pobjedu. Niti jednog trenutka u susretu nisu igrači Neretve ugrozili naš gol, a što govori o našoj dobroj igri u obrani, kratko nam je kazao Radenko Šimunov, pomoćni trener Primorca.

16. travanj 2024 23:49