18. svibnja 2019. - 22:55
zadar_solin2-180519

ZADAR – SOLIN 5:1(3:0)

ZADAR – Igralište Stanovi. Gledatelja:280.Sudac: Domagoj Kurtović Osijek (6,5).

Strijelci: 1.0 Pranić (5), 2:0 Llanos(10), 3:0 Repić (21), 4:0 Jerbić (59), 4:1 Pezo(76), 5:1 Repić (80).

Najbolji igrač: Antonio Repić (Zadar).

ZADAR: bender (7), repić (7,5), Pranić (7), Muić (7,5), Iveljić (7), Tokić (7), Llanos (7) od 70. Zdrilić-), Jerbić (7), begić (7) od 54. Kulaš-), Knežević (7) od 59. Katuša -), Jurić (7,5). Trener: Mislav Karoglan 7.

SOLIN: Jelić (6), Tomas (5)(od 46. Mastelić-), Tomić (6), Ninčević (5), Jurić (5,5) od 64. Krajina-), Patrice (6), Luetić (6), Taraš (6), Bariš8ić (5,5) od 46. Pezo-), Šimunac (6), Čeko 5,5. Trener: Boris Pavić 6.

Pravu nogometnu „rapsodiju“ je izveo na otvorenoj sceni Zadar i do 76. minute kada je vodio visokih 4:0.

Kod gostujućih igrača nije bilo ni „šušta ni gušta“, Zadrani su prolazili njihove redove kako su htjeli, probijali – razbijali i na kraju visoko slavili pobjedu. Solinjani su u „buli“ a da tako neučinkovito i „tmurno“ kako je i vrijeme bilo igraju čudili su se gledatelji na Stanovima. Već u drugoj minuti sveprisutni Jurić je zaprijetio da bi u petoj minuti Zadar vodio 1:0.

Naime svoju terensku nadmoć su iskazali zgoditkom na način da je Repić bio asistent za Pranića koji sa visine kaznenog prostora lijepim udarce zabija loptu u malu mrežicu. Nakon toga brzu kontru u 10 minuti izvode domaćini da bi Muić izvrsno u for gurnuo Llanosa, koji bez imalo problema buši mrežu, a treći zgoditak u 21. minuti je djelo Begića i Repića da je Begić jako šutirao na gol, a Repić skrenuo loptu u gol. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Nakon odmora gostujući trener uvodi Mastelića i Pezu ojačava napad i angažman svojih te bilježimo Tarašovu prigodu, a također i Mastelića u 50. minuti, no Bender je siguran. Za 4:0 Kristijan Jurić je izveo slobodni udarac tako da je pogodio u petercu glavu Jerbića, a ovaj prazan dio mreže. Smanjili su gosti nakon smušenosti obrane domaćina u 76. minuti preko Peze. Lijepu nogometnu „priču“ sa Stanova zaključio je danas najbolji na terenu Repića svojim drugim a petim zgoditkom Zadra u 80 minuti.

25. travanj 2024 09:28