SportFOTO: FINALE LIGE VETERANA ZADARSKE ŽUPANIJE

Benkovački Velebit prvak treći put zaredom!

Piše Marko Ledenko-Mane
3. lipnja 2019. - 23:55
IMG-0a1fe32f12ae3cec1f66071f2b07e017-V

Završena je nogometna liga veterana Zadarske županije u kojoj je  najbolji bio benkovački Velebit, pobjedivši u finalnoj utakmici na Stanovima starog rivala Sabunjara iz Privlake 2: 0. Treba istaknuti da su u veteranskoj ligi Zadarske županije bile dvije skupine po sedam  klubova, prvaci skupina Velebit  i Sabunjar odigrali finalnu utakmicu za prvaka lige.

Velebit je od prve minute krenuo žestoko i branič Sabunjara u kaznenom prostoru ruši Nevena Šimunca, sudac Đuranić pokazao je na bijelu točku. Josip Lončar puca jedanaestarac, ali vratar Sabunjara Pijaca maestralno brani.

Velebit ne odustaje i vrši još veći presing na obranu Sabunjara. Jere Pešić je s desne strane u 9 minuti oštro centrirao, a Grgas Grando snažno glavom puca i vratar Pijaca brani, ali Grgas Grando je uporan i posprema loptu za vodstvo Velebita 1:0.

Nakon vodstva Velebita, Sabunjar uspostavlja ravnotežu na terenu i utakmca postaje sve nervoznija što je rezultiralo isključenjem igrača Sabunjara zbog namjernog udaranja igrača bez lopte. Što je utakmica odmicala igrači obje ekipe postajali su sve vise nervozniji. Neven Šimunac nakon nedosuđenog prekršaja na njemu prigovara sucu Đuraniću koji mu daje crveni karton i pokazuje put u svlačionicu. U nastavku utakmice Velebit je imao nekoliko izglednih prilika, ali vratar Sabunjara Pijaca bio je na visini zadatka.

Kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom 1:0 maestralni Grgas Grando bježi obrani Sabunjara i rutinski pogađa za konačnih  2:0. Nakon zadnjeg sučevog zvižduka nasatalo je veliko slavlje igrača Velebita koji su treću sezonu za redom postali prvaci Lige veterana Zadarske županije.

Prijelazni pehar i medalje prvacima uručio je povjerenik lige veterana Zadarske županije Ante Delija.

- Već tri sezone za redom naša ekipa Velebita osvojila je ovu kvalitetnu ligu. Naš uspjeh nije slučajan jer smo tijekom prošlih sezona uvijek imali odličnu i kvalitetnu ekipu. S velikim očekivanjima idemo na državno prvenstvo u Poreč jer smo uvjereni da po svojoj kvaliteti pripadamo u sam vrh hrvatskog veteranskog nogometa, rekao je predsjednik veterana Velebita Dalibor Mikulić-Baćo.

Veliki majstor nogometa Neven Šimunac dijeli titulu najboljeg strijelca s  Lorencom Kajtazijem iz Posedarja, postigli su po 16 golova.

Tijekom cijele sezone Velebit je igrao u sastavu: Milovac,Majić, Vulelija, Lončar, Grgas Grando, Pešić, Kartelo, Klanac, Šimunac, Čumurdžić, Bačić, Zrilić, Mikulić, Klarica, Buljat, Rogić, Morić. Voditelj ekipe: Dalibor Mamić

VELEBIT-SABUNJAR  2:0
ZADAR - Igralište  na Stanovima. Gledatelja 100. Sudac: Aleksandar Đuranić.  Pomoćnici:I van Vukančić (Benkovac ) i Zrinko Zovko (Zadar).  Strijelac:  Ive Grgas Grando 9 i 72 min.
VELEBIT-Milovac, Majić , Vulelija, Lončar, Grgas Grando  2, Klanac, Šimunac, Čumurdžić, Bačić, Zrilić, Pešić,Mikulić, Klarica, Buljat, Rogić, Morić, Kartelo
Voditelj ekipe : Dalibor Mamić
SABUNJAR – M.Pijaca, Gašpar, M.Begonja, Radan, Bušić, Fatović, Zanki, Kevrić, Zorić, Buškulić, G.Begonja, Moravčić, Tadić, B.Pijaca, Rakić, Jurac, Sorić, Medun, Lamešić, Branković
Voditelj ekipe : Darko Zorić
19. travanj 2024 01:20