SportKOŠARKA UNIVERZIJADA U NAPULJU

Hrvatska pobjedila protiv Rusije, a doživjela poraz od Latvije! Zadranin David Škara najbolji igrač u oba susreta

6. srpnja 2019. - 11:54
3

Nastupom na Univerzijadi u Napulju, hrvatska reprezentacija je savladala favoriziranu Rusiju. Izabranici Vladimira Anzulovića su odlično otvorili prvu četvrtinu, a nadalje se uglavnom igralo u egalu, da bi u posljednju četvrtinu ušli s 37:42 prednosti za Rusiju. Hrvatski reprezentativci pokazali su svoj karakter, ali i fizičku spremu kada je bilo najbitnije i to u posljednjoj četvrtini u kojoj su doslovno „potukli“ Rusiju s 21:12 te došli do konačnog rezultata od 58:54. Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je David Škara s 17 poena, 4 skoka, 4 osvojene lopte i dvije blokade. Hrvatska je tijekom cijele utakmice imala bolju kontrolu lopte.

Hrvatska - Rusija 58:54 (15:10, 14:16, 8:16, 21:12)

Hrvatska: Kučan 4, Perić 9, Škara 17, Rebić 5, Vučić 7, Bilalović, Čolak 6, Jambrović 10, Turalija, Svalina.

Izbornik Vladimira Anzulovića nakon pobjede kazao je:

-Čestitam svojim momcima na trudu, a ovo im je nagrada za sav taj uložen trud. Rusi su došli u jakom sastavu, ali smo ih uspjeli iznenaditi u prvoj četvrtini. Malo smo popustili u trećoj, ali uspjeli smo nadoknaditi. Ipak, sutra je novi dan i čeka nas Latvija u također neugodnom sastavu, kazao je izbornik Vladimir Anzulović nakon pobjede protiv Rusije.

U drugoj utakmici Hrvatska je na Univerzijadi upisala poraz od Latvije sa 74:69 (16:16, 18:19, 14:18, 26:16). Utakmica se uglavnom igrala u izjednačenom tonu, prva je četvrtina donijela egal od 16:16, a na veliki se odmor otišlo s minimalnom prednošću za Hrvatsku od 35:34. Potom slijedi uzlet hrvatske reprezentacije i kada se činilo da je sve riješeno i da Hrvatsku sigurno gledamo u četvrtfinalu jer je tri minute do kraja utakmice imala dvoznamenkasto vodstvo (+11), dolazi do nesretnog preokreta. Latvijci rade iznenadnu seriju od +13 i na koncu slave s pet poena prednosti. Najbolji u hrvatskim redovima ponovno je bio David Škara s 15 poena i tri asistencije. Kod Latvijaca se najviše iskazao Klavs Cavars s 20 poena i 8 skokova.

Zadranin David Škara bio je najbolji od igrača Hrvatske u oba susreta.

Da bi prošli u četvrtfinale, izabranici Vladimira Anzulovića u sljedećem izazovu moraju biti bolji od Argentine ili će razigravati od 9. do 16. mjesta.

27. travanj 2024 06:21