SportFOTO: VELIČANSTVEN ZAVRŠETAK MALONOGOMETNOG TURNIRA U VUKŠIĆU

Bakljada, 15.000 kuna i pečena janjetina za CB Enigma West Ham Ražine!

Piše Marko Ledenko-Mane
18. srpnja 2019. - 19:20
vuki1 (24)

Na veličanstven način završen je malonogometni nogometni turnir “Vukšić 2019“, na kojem je sudjelovalo 37 ekipa iz Zadarske i Šibensko–kninske Županije.

Nakon devet godina pauze, vrijedni ljudi iz Športskog društva Vukšić vratili su turnir i zahvaljujući velikoj pomoći Grada Benkovca prekrasno obnovili Vukšićku Arenu. Vukšićka Arena je po ocjeni svih ljudi koji su bili nazočni na finalu, sada najljepše igralište u Dalmaciji.

U 15 dana trajanja turnira svi putevi su vodili u Vukšić koji je bio malonogometni centar Dalmacije. Finalna završna večer počela je utakmicom za treće mjesto između starih znanaca caffe bara Boris i Hattrick.

Gledatelji su očekivali zanimljivu i neizvjesnu utakmicu do zadnjeg minuta ali je caffe bar Boris preko maestralnog Paula Katuše , koji je postigao čak pet golova, visoko porazio i “razmontirao“ Hatrick 7:3. Paulo Katuša je zahvaljujući tim postignutim golovima postao najbolji strijelac turnira.

Hattrick je do polufinala skidao skalpove mnogim favoritima i bio je pravo osvježenje turnira, ali protiv raspoložene ekipe caffe bara Boris nisu imali nikakve šanse .

U revijalnoj utakmici između ženskih prvoligaških ekipa Super Chicks Poličnik i Mirlović Zagore gledatelji su vidjeli sjajne poteze i mnoštvo lijepih izrađenih prilika. Djevojke iz Poličnika predvođene udarnim tandemom Petrović-Dubravica bile su bolji protivnik i zasluženo su na kraju pobijedile s tijesnim rezultatom 1:0.

Gledatelji su na kraju utakmce obje ekipe oduševljeno nagradile duotrajnim pljeskom za vrhunsku utakmicu.

Prije početka finalne utakmice izvučeni su dobitnici s bogatim nagradama Tombole.

U dugoočekivanom velikom finalu sastali su se stari znanci, malonogometni drugoligaši Heroji Vodice i Cb Enigma West Ham Ražine. Cb Enigma West Ham Ražine je u stvari drugoligaš Kijevo. Od prvog trenutka krenulo se s dozom opreza s jedne i s druge strane, a prva je u rano vodstvo u četvrtoj minuti utakmice došla ekipa West Ham Ražine.

Na lijevom boku sredine terena sjajni Gotovac lažnjakom je izbacio Babca i s 15 metara topovskim udarcem proparao je mrežu nemoćnog Jarmanovića. Tim vodstvom West Hama igra se rasplamsala i obje ekipe imale su mnogo izglednih prilika ali vratari su bili na visini zadatka. Poluvrijeme je završilo 1:0 za West Ham.

U drugom poluvremeno Heroji su žestoko krenuli da poravnaju rezultat i stvorili su nekoliko poluprilika, ali sve je ostalo na pokušaju. Utakmica se prelomila u 32. minuti kada je iskusni Zvonimir Sućur direktno iz kornera topovskom dijagonalom opalio i lopta je na prvoj stativi okrznula Niku Škugora i završila u mreži Jarmanovića, bacivši ga u očaj. West Ham je imao veliko vodstvo od 2:0 i Heroji su krenuli s igrač + vratar na sve ili ništa.

Heroji su žestoko napadali, a iskusna ekipa West Hama iz brzih kontri imala je bezbroj šansi na prazan gol, koje nisu uspjeli realizirati.

Treba istaknuti da je tijekom cijele utakmice ekipa West Ham Ražine bila bolji protivnik i na kraju su zasaluženo podigli pobjednički pehar na radost svojih navijača.

Pobjednički pehar uručio je gradonačelnik Grada Benkovca Tomislav Bulić.

Nakon uručenja nagrada najboljim pojedincima i ekipama, usljedila je velika bakljada, te su domaćini za sve pobjedničke ekipe priredili bogati domjenak s pečenom janjetinom.

Do ranih jutarnjih sati sve nazočne goste s glazbom u živo zabavljao je glazbeni trio Maestro iz Vukšića. Nakon devet godina pauze bila je to nezaboravna noć za cijeli Vukšić.