SportFOTOREPORT: UMJESTO LAGANOG SLAVLJA ŠOK ZA VATRENE!

Pogledajte nevjerojatan propust zbog kojeg su Modrić i društvo ostali bez pobjede u Azerbajdžanu

Piše SN
9. rujna 2019. - 22:12
kolaž novi hrvatska vs azerbajdžan

Završen je dvoboj u Bakuu. Azerbajdžan i Hrvatska odigrali su 1:1, a Vatreni su ovime ponovo zakomplicirali pitanje plasmana na EURO 2020. Odigrali su naši reprezentativci dobro prvo poluvrijeme, imali i vodstvo nakon pogotka Modrića, ali u nastavku je Khalilzada izjednačio i ostavio Hrvatsku na 10 osvojenih bodova u ovim kvalifikacijama.

AZERBAJDŽAN - HRVATSKA 1:1 (Khalilzada 72'/Modrić 11'-11m)

AZERBAJDŽAN: Balajev - Pašajev (od 46' Khalilzada), Medvedev, Mustafazade, Krivocjuk - Garajev, Husejnov (od 60' Mahmudov) - Emreli, Nazarov (od 90' Ejubov), Rahimov - Šejdajev

HRVATSKA: Livaković - Bartolec (od 76' Brekalo), Lovren, Vida, Barišić - Modrić, Brozović - Rebić (od 86' Oršić), Vlašić, Perišić - Petković

Hrvatska nogometna reprezentacija u svom je petom nastupu u skupini E kvalifikacija za EURO 2020. na gostovanju kod Azerbajdžana u Bakuu odigrala samo 1-1 (1-0).

Svjetski doprvaci odlično su započeli susret i poveli u 11. minuti iz kaznenog udarca kojega je realizirao kapetan i slavljenik Luka Modrić, no Azeri su uspjeli poravnati u 72. minuti preko Tamila Halilzadea.

Švicarski sudac Schaerer dosudio je kazneni udarac za Hrvatsku nakon što je domaćeg braniča Krivocjuka, u želji da odbije loptu ispred Petkovića, lopta pogodila u nadlakticu. Hrvatski kapetan, koji je u ponedjeljak proslavio 34. rođendan, bio je siguran izvođač s bijele točke.

KAKO JE AZERBAJDŽAN ZABIO ZA 1:1

Nogometna reprezentacija Azerbajdžana iznenadila je Hrvatsku i osvojila prve bodove u kvalifikacijskom ciklusu za Europsko prvenstvo 2020. godie.

Utakmica u Bakuu između Azerbajdžana i Hrvatske završila je 1:1, a domaćini su gol za izjednačenje zabili u 72. minuti. Strijelac je bio Khalizade koji je solo-akcijom izbacio čak trojicu hrvatskih igrača.

Sep 1, 2019; Flushing, NY, USA; Novak Djokovic of Serbia faces Stan Wawrinka of Switzerland in a fourth round match on day seven of the 2019 US Open tennis tournament at USTA Billie Jean King National Tennis Center. Mandatory Credit: Danielle Parhizkaran-USA TODAY Sports - 13297840

Screenshot: Reddit

On je akciju započeo na rubu kaznenog prostora iskosa s lijeve strane, a onda se u trku otarasio prvog čuvara, a potom još dvojice prije nego li je matirao Dominika Livakovića.

Bila je to akcija kakve se ne bi posramili ni najbolji nogometaši svijeta, a kamoli azerbajdžanski branič Khalizade.

Odmah nakon pogotka Hrvatska je preko Rebića imala dvije sjajne prilike za povećanje vodstva, ali se azerbajdžanski vratar Balajev istaknuo s dvije vrhunske obrane.

Nakon vrlo dobrih prvih pola sata, igra Hrvatske je pala, a domaći su osjetili kako im se pruža prilika za pozitivan rezultat. U drugom poluvremenu Azeri su bili aktivniji, a prijetnje izjednačenjem ispunili su u 72. minuti kada je Halilzade prihvatio loptu na lijevoj strani, otresao se Brozovića, pa zatim prošao između Lovrena i Bartoleca te jakim udarcem sa sedam-osam metara i svladao Livakovića.

Hrvatska je i ovim bodom zasjela na vrh ljestvice sa 10 bodova iz pet susreta, slijede Mađarska s devet te Wales i Slovačka sa po šest bodova, a sve te tri reprezentacije odigrale su po četiri susreta. Azerbajdžanu je ovo prvi osvojeni bod u ovim kvalifikacijama te je i dalje uvjerljivo posljednji.

Od 20.45 sati u ovoj skupini će u Budimpešti igrati Mađarska i Slovačka.

Plasman na EURO izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.