SportTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – JUG 9. KOLO

Zadrani razbili Kamen!

19. listopada 2019. - 21:33
zagora_zadar17-240914

ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja 200. Sudac: Tonči Papak (Šibenik) 6. Pomoćnici: Brjković i Štampalija.

ZADAR – KAMEN 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Varea (5), 1:1 Kevrić (45), 2:1 Muić (67).

Najbolji igrač: Domagoj Muić (Zadar).

ZADAR: Pinčić (6,5), Muić (7), Iveljić (6), Nakić (6) (od 90. D. Kulaš), Župan (7) (od 83. Butić -), Kevrić (6,5) (od 70. Sušić -), Anić 6, Jerbić 7, Bugarija 6, Jurić 7, E. Kulaš 6. Trener: Marko Pinčić (7).

KAMEN: Vojnović 6, Čaljkušić (5,5), Jerčić (6), Kilić (5) (od 70. Pijanović -), Varea (6.5), Begić (6,5), Žužul (5,5), Bilić (5,5), Kuzman (6), T. Žužul (5,5)(od 60. Mandarić -), Ljubićić (6). Trener: Hrvoje Erceg (6).

Sam početak susreta obećavao je laku i brzu pobjedu domaćinu. Dragan Župan u četvrtoj je minuti sve dobro napravio i lijepo tukao no lopta je otišla tik pokraj desne vratnice. Nakon toga Jakov Pinčić griješi i dodaje loptu protivniku, Varea je prihvatio poklon i krasnim udarcem matirao domaća vrata za 0:1.

Domaćini nakon toga nastoje što prije poravnati, igraju dobro, no tvrd je Kamen, ne daju se dečki, igraju u polju odlično i stvaraju poneku prigodu. Domaći stišću, u nizu izvode tri kornera pred kraj prvog dijela susreta da bi stasiti Kevrić, koji je prije toga imao dosta propusta, prihvatio loptu u petercu i pored nemoćnog vratara Vojnovića zabio za 1:1 u 45. minuti.

U drugom dijelu opet su gosti igrački raspoloženi, ali samo u početnoj fazi kada se Kuzma izborio za jedan šut koji je otišao van gola. Nakon toga domaćini su stjerali Kamen u njihov dio terena, bolje reći pred kazneni prostor, napadali i dizali publiku na noge tri - četiri puta nakon lijepo izrađenih akcija. Naime, Dragan Župan i Kristijan Jurić su odigrali dupli pas, a potonji je tukao u 52. minuti preko gola. Isti dvojac „ponavlja gradivo“ i u 53. minuti, ali opet ništa od gola.

U jeku dominacije domaćina Jurić je jednu okomitu loptu proslijedio do Muića, ovaj je pretrčao svog čuvara i u nebranjeni dio mreže poslao loptu za 2:1. Aplauz je trajao cijelu 67. minutu.

Domaćini do kraja suretsa nastoje postići još neki zgoditak, imaju i nekoliko prigoda, ali promjene rezultata nije više bilo.

26. travanj 2024 07:09