SportFOTO: ČLANOVI PK JADERE NA NATJECANJU U SPLITU

'Pokupili' osam odličja!

Piše PK Zadar
28. listopada 2019. - 20:37
pk jadera_resize

Na 25 m bazenu Poljud održan je Jadran GP prvo ovosezonsko natjecanje u seriji HPS Grand prix natjecanja za kategorije ml.juniora, juniora i seniora. Na ovom natjecanju u konkurenciji  397 plivača iz 31 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Crne Gore i BiH Pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje PK Jadere branilo je 9 članova koji su jakoj konkurenciji doplivali do 8 medalja (2xzlato, 3xsrebro, 3xbronca).

Najbolje plasmane ostvario je ml.junior  Noa Kuman (04) koji je doplivao do dvije zlatne medalje. Na najvišu stepenicu postolja  u disciplini 200m prsno stigao je s vremenom 2:29.93, dok je  u disciplini 100m prsno istu poziciju zauzeo s vremenom  1:09.72. Juniorka Ellena Šušteršić (03) doplivala je do 5 medalja od čega su 3 srebne i dvije brončane, tako je u seniorskoj konkurenciji osvojila srebro u disciplini 50m leđno (30.69), dok je do još dvije srebrne medalje stigla u juniorskoj konkurenciji u disciplinama: 50m leđno (30.69) i 100m leđno (1:06.82). Brončane medalje u juniorskoj kategoriji je osvojila u disciplinama 50m slobodno (27.83) i 50m leptir (29.87). Duje Grgić (01) je u seniorskoj konkurenciji doplivao do brončane medalje u disciplini 200m leptir s vremenom 2:09.01.

Na natjecanju su nastupili:  Duje Grgić, Lovre Jerak, Ema Krstić, Tonka Krstić, Marija Kuman, Noa Kuman, Dorijan Marin, Ellena Šušteršić i Roko Zubčić.

25. travanj 2024 02:46