SportKK ZADAR IZGUBIO I OD MORNARA

Sa šest reprezentativaca, ostali na minus devet - jedini su ABA ligaš sa sedam poraza

17. studenog 2019. - 21:17
zadar_khimki12-180919

BAR – Dvorana " Topolica". Gledatelja: 94 . Mornar – Zadar 95:86   ( 19:17 , 30: 29,27:24,19:16)

Suci:Belošević , Juras i Stefanović ( Srbija).

MORNAR:Pullen (20 ), Needham (21 ), Jelenić , Šehović (8 ), Reley – Ross(9) , Begić , Vujošević , Waller , Markota(12), Vranješ(3) , Bjelica(13) , Luković(9).

ZADAR: Uljarević, Allen(8) , Ivanov(13), Siriščević , Palokaj(1) , Vuković(16) , Junaković(19) , Mavra(4), Fundić(8) , Planinić , Keller(11) , Gilbert(6).

Ne ide, pa ne ide, Zadar je jedina momčad u regionalnoj ABA ligi koja nema pobjedu iza sebe, nego sedam poraza s kojima se moraju nositi unatoč silnim naporima stručnog stožera  da priča krene na bolje.

Bar zasigurno nije bila prigoda za "vidanje rana", iako se Mornaru suprostavilo čak sa šest hrvatskih reprezentativaca ( Mavra, Junaković, Uljarević, Vuković, Palokaj, Planinić op.p.),  Amerikanci su odvukli domaćine u pobjedu. Istina, nisu ni oni briljirali, ostavili su Zadranima prostor za nadanje kroz prvo poluvrijeme.

Kasnije im je očito netko "šapnuo" kako moraju zaraditi svoju plaću, ceh je platila gostujuća  momčad koja se u 37. minuti našla na minus petnaest( 87:72). I tu je završila priča u kojoj valja podcrtati kako je su svojem debiju Mavra upisao 12 asisitenicija, ali ga zato nije bilo u realizaciji, pa ni u obrani! Allen je "zaboravio" doći na utakmicu šut mu bijaše (2-17), Keller je umislio kako je "tricaš", ostali su dali koliko su mogli, a svoju možda najbolju napadačku partiju pružio je Junaković, međutim, bez zaključnog odjeka.

20. travanj 2024 11:31