SportSJAJNI ČLANOVI PK ZADAR NA REGIONALNOM PRVENSTVU HRVATSKE U DUBROVNIKU

Božo Puhalović osvojio devet odličja od čega je čak pet zlatnog sjaja!

25. studenog 2019. - 22:05
zajednička

Domaćin regionalnog prvenstva Hrvatske na bazenu Gruž u Dubrovniku bio je PK Jug. Posljednje natjecanje prije prvenstva Hrvatske, koje će se održati u prosincu ove godine, prošlo je odlično za ekipu PK Zadra. Od ukupno 11 plivačkih klubova i 224 natjecatelja za PK Zadar je plivalo 14 natjecatelja koji su potvrdili da su spremni za predstojeće državno prvenstvo i to Sandro Barić, Božo Puhalović, Ivan Klanac, Roko Šango, Jakov Čerina, Leon Patrk, Lovre Babić, Niko Škarpona, Rafael Utković, Dina Tot, Anja vulin, Dina Volarević, Lucija Klasić i Mia Klasić, u pratnji trenera Josipe Nekić i Željka Olujića.

Kroz 3 dijela natjecanja u 25 m bazenu, Zadrani došli su do 35 odličja. Najuspješniji plivač bio je junior Božo Puhalović koji je osvojio devet (9) odličja od čega su 5 zlatnog sjaja. Na 100 m mješovito (1:00.21), Božo je bio prvi u svim kategorijama: općoj, ml. seniorskoj i juniorskoj. Tri puta bio je srebreni na 400 m mješovito (4:44.14); na 50 m slobodno bio je zlatni u juniorskoj i ml. Seniorskoj, a brončani u općoj konkurenciji (23.75) gdje je isplivao i najveći broj bodova natjecanja (620 bodova). Ukupnim zbrojem bodova najvrjednijih utrki svakog dijela programa, osvojio je pehar za 3. mjesto u juniorskoj konkurenciji.

Kod plivačica, najuspješnija je bila Dina Tot, drugoplasirana na 200 m prsno u svim kategorijama natjecanja (4 druga mjesta; 2,51,52) a na 100m prsno bila je 3 puta brončana (1.19.00) i srebrena u svojoj, ml. juniorskoj konkurenciji.

Štafetna odličja isplivale su ekipe: Božo Puhalović, Sandro Barić, Roko Šango i Ivan Klanac, 4 x 50 m slobodno (1.42.58) brončano odličje u kategoriji juniora.

Dina Tot, Anja Vulin, Lucija Klasić, Mia Klasić, 4 x 50 m slobodno (1.57.22), brončane ml. Juniorke.

Roko Šango, Božo Puhalović, Sandro Barić, Rafael Utković, 4 x 200 m slobodno (8.17.23) brončano odličje u općoj, ml. seniorskoj i juniorskoj kategoriji.

Dina Volarević, Anja Vulin, Lucija Klasić, Mia Klasić, 4 x 200 m slobodno (9.14.14), brončane u ml. seniorskoj, juniorskoj i ml. juniorskoj konkurenciji.

Božo Puhalović, Sandro Barić, Ivan Klanac, Božo Puhalović, 4 x 50 m mješovito (1.53.05) brončano odličje u kategoriji juniora i ml. Seniora.

Anja Vulin, Dina Tot, Lucija Klasić, Mia Klasić, 4x50m mješovito (2.11.50), brončane u ml. juniorskoj konkurenciji.

Jakov Čerina, Ivan Klanac, Leon Patrk i Niko Šakrpona, 3. ml. juniori na 4 x 100 m slobodno (4.11.08)

Roko Šango, Sandro Barić, Ivan Klanac i Božo Puhalović, brončani na 4 x 100 mješovito (4.06.34) u općoj i ml. seniorskoj a srebreni u juniorskoj kategoriji.

Ekipe PK Zadar biti će i idući vikend aktivan (30.11.) sve kategorije plivača sudjeluju na 3. i 4. kolu lige Šibenik -Zadar kojoj je domaćin PK Jadera.

18. travanj 2024 02:50