SportBENKOVAČKA MALONOGOMETNA LIGA 13. KOLO

Drage upisale 12. pobjedu, hattrick Martina Bačkova

Piše Ekipa Drage / Marko Ledenko Mane
14. siječnja 2020. - 17:09

Drage su u derbiju kola protiv Kruševa upisale 12. pobjedu, svojim sumještanima Fortuni Drage bježe s velikih sedam bodova i ponosno drže liderski barjak lige.

Kruševo je postavilo pravi bunker i lukavo iz brzih kontranapada ugrožavali su gol Draga. Bravu obrane Kruševa otključao je lucidni Paulo Katuša, postigavši vodeći zgoditak u 32 minuti. Nakon vodstva Draga, Kruševo žestokim presingom kreće na poravnanje rezultata i do zadnjih sekundi utakmice Drage su jedva iščupale veliku pobjedu.

Bulić je protiv favorita Benkovačkog sela odigrao pravu mušku utakmicu, tijekom cijele utakmice bili su ravnopravan protivnik i zaslužili su pravedni remi.

Pakoštane su protiv Kistanja brzo povele 2:0, ali neumorni Kistanjci u drugom poluvremenu poravnavaju na 2:2. Do kraja utakmice, ipak je prevagnula kvaliteta i iskustvo Pakoštana za konačnu pobjedu 4:2. Pobjednika utakmice presudio je raspoloženi Martin Bačkov, postigavši hattrick.

Tinj je u mini derbiju lige neočekivano lako razbio i visoko porazio Raštević.

Mlada momčad Banjevaca protiv odlične ekipe Vrane sjajno je odigrala prvo poluvrijeme i otišli su na odmor s tri gola prednosti. U drugom djelu Vrana se probudila i smanjila na 3:2. Banjevci su do kraja utakmice uz žestoke napade Vrane, teškom mukom sačuvali važnu pobjedu.

Korlat i Ultimatum odigrali su zanimljivu i borbenu utakmicu s puno rezultatskih preokreta. Utakmicu je riješio iskusni Ivan Škara, postigavši pobjedonosni zgoditak za Korlat u zadnjoj minuti utakmice.

Popay je protiv fenjeraša Bakara tijekom cijele utakmice stvarao šanse, punio mrežu protivnika, Bakari su u zadnjim minutama postigli dva gola i ublažili visoki poraz.

Mlada ekipa Tinj II očitala je pravu malonogometnu lekciju iskusnim susjedima Torovima. Mladi Tinjani su od prve minute žestoko krenuli brzim kontranapadima i napravili su pravu pomutnju u obrani Torova.

Sv. Martin brzo je poveo protiv odlične Fortune, ali radost Martina kratko je trajala i Foruna u istoj minuti preko maestralnog Matea Šuška poravnava na 1:1. U nastavku utakmice Fortuna je preuzela igru i upisala važnu pobjedu, za trenutno visoko drugo mjesto na ljestvici.