Hajduk35. kolo hnl-a

‘Bijeli‘ se pobjedom oprostili od Poljuda za ovu sezonu, ljubimac navijača zaigrao nakon više od 200 dana

Piše K. M.
19. svibnja 2024. - 18:04

Nakon dvije utakmice bez pobjede Hajduk je prekinuo taj niz u posljednjoj utakmici sezone na Poljudu. U 35. kolu HNL- a ‘bijeli‘ su slavili protiv Gorice s 2:1 pred nešto više od 11 tisuća gledatelja koji su došli ispratiti Hajduk na oproštaju od Poljuda za ovu sezonu.

Nije ni u ovoj utakmici sve bilo idealno jer u 20. minuti uslijedio je šok za ‘bijele‘. Splet loših reakcija Hajdukove obrane doveo je Goricu u priliku za vodstvo, a realizirao je dinamovac na posudbi Gabrijel Rukavina.

Brzo je uslijedio odgovor hajdukovaca koji do izjednačenja dolaze u 30. minuti golom Trajkovskog na asistenciju Mofuija. Na preokret se čekalo drugo poluvrijeme, a donio ga je Rokas Pukšas golom s ruba kaznenog prostora u 64. minuti.

Tijek utakmice:

90‘+3‘ Kraj utakmice

90‘ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

89‘ Probao je i Matavž iznenaditi Buljana, ali i on šalje loptu izvan igre

84‘ Prširov udarac s 20-ak metara završio je u podnožju sjeverne tribine

81‘ Odjidja je proigrao petom Pukštasa u kazneni prostor, a mladi veznjak pogađa Radoševića

80‘ Izmjenu je napravila i Gorica. Lazarova je u igri zamijenio Matavž

79‘ Minutažu je dobio i Odjidja-Ofoe na oduševljenje dijela publike na zapadnoj tribini. Zamijenio je mladog Luku Juraka

78‘ Stigao je ubačaj s lijeve strane na peterac, a glavom ga je zahvatio Pukštas i poslao pored vrata

75‘ Pršir je ubacio iz kornera, ali nije bilo veće opasnosti pred vratima Hajduka

70‘ Ivanković je napravio nove izmjene. Na terenu je nakon više od 200 dana izbivanja ljubimac navijača Dario Melnjak koji je ušao umjesto Perišića. U igru je ušao i Noa Skoko koji je zamijenio Trajkovskog

64‘ Hajduk prelazi u vodstvo. Za 2:1 zabio je mladi veznjak Rokas Pukštas s ruba kaznenog prostora.

62‘ Perišić je probio po lijevoj strani i ubacio u šesnaesterac Gorice, a loptu je uhvatio Radošević

58‘ Prvi dodir s loptom Kalinić je imao u šesnaestercu Gorice i uputio udarac, ali ga je blokirao Maloča. Na odbijenu loptu je stigao Brekalo, ali i njegov pokušaj završava u obrambenom bloku Gorice

56‘ U igru se sprema ući Nikola Kalinić. Zamijenit će Dialla koji ne može nastaviti zbog ozljede

Tom Dubravec/Cropix

53‘ Pokušao je Jurić udarcem s ruba kaznenog prostora iznenaditi Buljana, a lopta je otišla pored vrata

49‘ Ubacio je Diallo s lijeve strane, na loptu je naletio Moufi i glavom je poslao pored vrata gostiju

48‘ Hajduk je imao slobodni udarac s desne strane, izvođač je bio Brekalo čiji ubačaj se odbija od živog zida u aut

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. Ivanković je napravio prvu izmjenu. Umjesto Šarlije u igru je ušao Elez

45‘+1‘ Sudac je označio kraj prvog dijela

45‘ Igra se minuta dodanog vremena

43‘ Ubacio je Majstorović s desne strane u kazneni prostor Hajduka, a loptu je zahvatio glavom Jurić i prebacio vrata Buljana

40‘ Rukavina je ostao ležati pored centra nakon duela u skoku s Moufijem. Pružit će mu se liječnička pomoć

30‘ Hajduk je izjednačio na 1:1. Nije se dugo čekao odgovor ‘bijelih‘ nakon što su ih gosti šokirali. Na sličan način su i oni došli do gola za izjednačenje kad je Moufi s desne strane u sredini kaznenog prostora Gorice pronašao Trajkovskog, a on pogodio iza leđa Radoševića

27‘ Perišić je ubacio s lijeve strane, a njegov ubačaj glavom pored gola šalje Moufi

23‘ Gorica vodi 1:0. Probila se Gorica po desnoj strani preko Štigleca koji je u sredini kaznenog prostora pronašao nebranjenog Rukavinu, a krilni napadač na posudbi iz Dinama doveo je goste u vodstvo

20‘ Gorica mora napraviti prvu izmjenu na utakmici. Munksgaard ne može nastaviti susret zbog ozljede, a zamijenit će ga Sagna

16‘ Velika prilika za Hajduk. Brekalo je poveo kontru ‘bijelih‘, imao je opciju dodavanja Trajkovskom i Perišiću, ali odlučio je sam završiti. Njegov pokušaj prošao je malo pored vratnice Radoševićevog gola.

15‘ Ubacio je sad Moufi s desne strane, ali lopta je prošla iza leđa trojice igrača ‘bijelih‘ u kaznenom prostoru Gorice

12‘ Kreirali su veliku priliku hajdukovci pred vratima Gorice. Prvo je Brekalo šutirao s 12 metara, ali je pogodio u blok. Loptu je nakon njega dohvatio Pukštas, ali na kraju Radošević otklanja opasnost

11‘ Odigrali su dupli pas Diallo i Perišić, a loptu ispred Dialla koji je ulazio u šesnaesterac očistio je Muksgaard u korner

9‘ Perišić je ubacio s lijeve strane, ali nitko od igača ‘bijelih‘ nije stigao na loptu u kaznenom prostoru Gorice

6‘ Brekalo je šutirao se ruba kaznenog prostora, a Radošević odbio loptu u korner

4‘ Kombinirali su pred Radoševićevim vratima Perišić i Trajkovski, ali opasnost je otklonila obrana Gorice

3‘ Prvi udarac na utakmici vidjeli smo od igrača Gorice. Pršir se okušao s 20-ak metara, a njegov pokušaj je završio pored vrata Buljana

2‘ Diallo je imao ideju dugom loptom proigrati Perišića na lijevoj strani, ali njegovo dodavanje je bilo neprecizno