Košarkapod obručima

Sinjanima se sve poklopilo, pobjedom nad Škrljevom ostali su u eliti

Piše Mišo Gulić
7. svibnja 2023. - 22:40

Košarkaši Alkara su u posljednjem kolu uspjeli slaviti uvjerljivu pobjedu kod DepoLink Škrljeva, ali i u kombinaciji s drugim rezultatima izboriti izravan ostanak u premijerligaškom društvu. Sinjani su tako u foto finišu prvenstva prestigli konkurenciju te se iz gotovo izgubljene situacije od prije dva-tri kola vratili u velikom stilu.

Sinjska momčad je brzo preuzela inicijativu u utakmici koja im je prvoligaški život značila i relativno se lako odvojila na dvoznamenkastu prednost. Tako je poslije prvih deset minuta bilo 13 razlike, ali potom se ušlo u faze gdje se igralo na "refule", što je Alkaru donijelo prednost od devet koševa na poluvremenu, dakle daleko od riješene utakmice. Škrljevo je prijetilo tamo do sredine treće četvrtine, nakon čega je krenuo završni napad Alkara poslije kojeg su se domaći našli u minusu većem od 20 koševa. U završni period Alkar je donio 26 koševa viška i rutinirano utakmicu priveo kraju. Polutak je prednjačio s 24 koša i 8 skokova kod gostiju, a odličan učinak je imao i Peevy koji je zabio 21 koš uz 11 skokova.

Jednako nestrpljivo pratila su se i druga dva dvoboja u Ligi za ostanak. Zabok je bio uvjerljiv protiv Bosca (Zabok - Bosco 96:77) i tako se dokopao kvalifikacija, dok će Gorica koja je poražena od Dinama (Dinamo - Gorica 79:73) u niži rang natjecanja.