Strani nogometpregled bundeslige

Borussia Dortmund uvjerljivo slavila u ruhrskom derbiju, Schalke 21 utakmicu bez pobjede u prvenstvu

24. listopada 2020. - 21:16

U zadnjoj utakmici subotnjeg programa 5. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je na svom Signal Iduna Parku svladala Schalke u ruhrskom derbiju sa 3-0 (0-0).

Domaća momčad je na vodeći pogodak čekala do 55. minute, kad je švicarski reprezentativni branič Manuel Akanji jednu odbijenu loptu poslao u mrežu u stilu rasnog strijelca, iako mu je to tek drugi bundesligaški pogodak.

Samo šest minuta poslije u strijelce se upisao norveški napadač Erling Haaland, koji je nakon dvostrukog dodavanja sa Jadonom Sanchom majstorski prebacio istrčalog gostujućeg vratara Ronnowa.

Do trećeg pogotka Borussia je došla u 78. minuti nakon udarca iz kuta koji je izveo Raphael Guerreiro, a najviši u skoku bio je Mats Hummels i glavom poslao loptu u mrežu.