Vaterpoloza sedmo mjesto

‘Jugaši‘ prazni nakon izgubljenog četvrtfinala Lige prvaka, ali ne i ekipa iz Olympiakosa, pa je sve ispalo ružno

1. lipnja 2023. - 17:33
Jug Adriatic osiguranje pred vratima Olympiacosa (Marton Vamos, Alex Papanastasiou, a na vratima Marko Bijač...)Tonči Vlašić

Pružili su iznenađujuće dobar otpor u četvrtfinalu Zodiac CNA Barceloneti, pokušali, borili se bez dva reprezentativca, kapetana Lorena Fatovića i Filipa Kržića. Nisu imali sreće, propustili su neke prilike u napadu. Nisu imali sreće ni sa sucima. Oštećeni su. Ali, na kraju im se unatoč porazu zapljeskalo. Dan poslije čekala ih je utakmice koja se nikome ne igra, svatko bi najradije nakon poraza u četvrtfinalu, oproštaja od borbe za naslov, skupio stvari, te krenuo doma svojima. Ali, kad se igra, onda to treba odraditi što bolje. Olympiacos se držao toga...

Ne tvrdimo kako Jugaši ‘nisu došli‘ na utakmicu, ali rezultat na poluvremenu, 1:7, a na početku zadnje četvrtine 1:13, to sugerira. Kad se odvrti film, bar prvog dijela utakmice, bilo je kontri, nekoliko izrađenih akcija, kad je završni udarac bio loš ili je izronio sa stotinu ruka Marko Bijač na vratima Olympiacosa. Ali, opet, ostat će ono ali...

Da, 6 minuta i 50 prije kraja utakmice bilo je 1:13. Bijač je do tad primio samo pogodak iz peterca, kojeg je realizirao Maro Joković. Na kraju 5:14. Jedna rezultatski ružna europska epizoda Juga, kojeg čeka u petak, 2. lipnja, utakmica za sedmo mjesto. Igrat će protiv poraženog iz ogleda AN Brescia – Ferencvaros

Ipak, da ne bude sve crno, u zadnjoj četvrtini je na vrata Juga stao Ivan Jurišić, te imao nekoliko lijepih obrana. Zatim, Mauro Prkoča je postigao dva pogotka... Na drugoj strani Bijač je imao 11 obrana, prvi strijelac Olympiacosa bio je dojučerašnji Jugaš Alex Papanastasiou, koji je postigao četiri pogotka. Jednom je mrežu Juga naciljao i Andro Bušlje, zapovjednik obrane grčkog prvaka.

Semafor

Jug Adriatic osiguranje - Olympiacos 5:14 (0:4, 1:3, 0:4, 4:3.)

BEOGRAD Bazen ’11. April’. Gledatelja 250.
Suci: Vojin Putniković (Srbija) i Matan Schwartz (Izrael).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (8 obrana), Burđelez, Mozara, Zvono, Joković (1), I. Vukojević (1), Biljaka, Lazić, Prkoča (2), Kakaris (1), Grgurević, Žuvela, Jurišić (3 obrane). Trener: Vjeko Kobeščak.

OLYMPIACOS: Bijač (11 obrana), Gkillas, Vamos (2), Geniodounias (1), Fountoulis, Gouvis (1), Dervisis (1), Bušlje (1), Mourikis (1), Filipović (1), Dimou (2), Papanastasiou (4), Zerdevas. Trener: Igor Milanović.

20. travanj 2024 06:17