StoryEditorOCM
ForumKAKO SU SAD BRZI

Frizerka koja je dobila više od tri tisuće eura kazne zbog povišenja cijene za devet centi ekspresno pozvana na sud

Piše Marijana Cvrtila
8. veljače 2023. - 17:56

Zagrebačka frizerka Sabina Samardžija (34), kojoj je Državni inspektorat ‘odrezao‘ drakonsku kaznu od 3,3 tisuće eura jer je nakon nove godine i konverzije kune u euro cijene dviju usluga poveća za devet te 36 centi, ekspresno je dobila poziv na sud. Kako nam je potvrdila u srijedu, nakon što se 19. siječnja žalila, odnosno uputila prigovor na izrečenu kaznu, već početkom veljače uručen joj je sudski poziv. Ročište na Prekršajnom sudu u Zagrebu zakazano je za kraj veljače.

- Moja prva reakcija je bila: "Pa kud prije"? Šalim se, naravno. Iznenađena sam jer sam poziv dobila niti dva tjedna od podnošenja prigovora. Vrlo brzo ćemo doznati je li to dobro ili loše za mene – kaže Sabina. Nadam se da ću dobiti priliku sudu objasniti zašto nisam bila nepoštena i agresivna prema potrošačima, odnosno koristila nepoštenu praksu, što mi se stavlja na teret. Vjerujem da će sud imati razumijevanja za nas male obrtnike ističe ona. Dodaje i kako je cijene zbog kojih se našla u prekršaju odmah vratila na staro.

 

24. travanj 2024 23:03