StoryEditorOCM
ForumZORAN MILANOVIĆ U SPLITU

Hajduk je bio omiljeni Titov klub, imao je petokraku u grbu. Mogao si se nabosti na nju, to je ružno izgledalo. Ali bio je i hrvatski klub'

Piše Dalmaginski portal/N1
2. studenog 2019. - 16:30
milanovic_split11-021119

Zoran Milanović je novinarima u Splitu odgovarao na pitanja vezana uz njegove izjave o Hajduku i Titu. Naime, Milanović je neki dan u posjetu Rijeci između ostalog rekao da je Hajduk bio omiljeni klub Josipa Broza Tita, i jedna ga je novinarka u Splitu sad pitala smatra li da će mu ta izjava u Splitu utjecati na podršku birača, piše Dalmatinski portal.

- To ste me stvarno pitali? - prvo je rekao, a onda dodao:

- To je istina, ne vidim zašto bi s time itko imao problema. Ja nisam navijao za Hajduk, kad sam navijao za klubove, zato što je to bio Titov omiljeni klub, to mi je možda mogao biti razlog da ne navijam za Hajduk, ali to je istina. U danima kada nam se pričaju nevjerojatne besmislice, kada se provodi jedan memoricid prema onome što smo živjeli i što pamtimo, što nije bilo savršeno, bilo je katkad i iritantno, bilo je pogrešno, bilo je ljudski. Sve što sam rekao na tu temu sam rekao.

 

- Nisam razmišljao o glasovima u Rijeci u Splitu, rekao sam istinu kojom se ide na neistinu koja se plasira s druge strane, a kojom se ljude želi podijeliti. Hajduk je bio takav kakav je bio. Hajduk je bio hrvatski klub, ali je bio i klub koji je imao petokraku u grbu, koji je igrao s petokrakom na prsima, mogao si se nabosti na nju, to je ružno izgledalo, ali tako je bilo, neka to ljudi znaju - još je rekao. 

Na opasku novinara da Hajduk u Splitu nije banalno pitanje, Milanović je rekao:

- Nije ni religijsko - prenosi Dalmatinski portal.

Split, 021119. Predsjednicki kandidat ljevice Zoran Milanovic u sklopu svoje kampanje posjetio Split.
Foto: Sasa Buric / CROPIX
Saša Burić / CROPIX
 

Komentirao je predsjedničine izjave o nogometnim klubovima u Jugoslaviji, prenosi N1, i rekao:

- To je kao kad djetetu kažete, ako nije samo shvatilo, da nema Djeda Mraza. Neka djeca to shvate sama, neka imaju emocionalnu krizu, ali Hajduk je bio to što je bio. Ne znam kakve su to bile poruke, Hajduk je bio takav kakav je bio. Predsjednica je rekla da je navijala za Dinamo i Hajduk jer su to bili hrvatski klubovi, a Rijeka nije. To je netočno i uvredljivo. Fućka se meni za Jugoslaviju. To je prošlo. Kako je bilo, bilo je, ali gotovo je. Ja sam prema tom vremenu bio indiferentan.

Dotaknuo se potom predizbornog programa kazavši da svi koji objavljuju 'takozvane programe, objavljuju ih da obmanjuju ljude':

- To su magleni programi. Sve što imam reći, ja govorim, tako ću se i ponašati.

Split, 021119. Predsjednicki kandidat ljevice Zoran Milanovic u sklopu svoje kampanje posjetio Split.
Foto: Sasa Buric / CROPIX
Saša Burić / CROPIX
 

Istaknuo je da je i sad u kampanji, a ne u pretkampanji.

- Kad stvarno počne kampanja, kad Vlada odluči koji datum i nanosekunda im najviše odgovara, kad najviše ljudi ode ili dođe, počet će kampanja koja je gluhi tunel u kojem nitko nikoga neće čuti. rekao je Milanović. U Bosnu i Hercegovinu neće ići rekao je, podsjetivši svoje ranije stavove o tome

- Tamo sam odlazio ne po novac i ne po glasove. Ići u kampanju u drugu državu smatram nemoralnim. Ja ću biti jasan i glasan, neću lupati šakama o stol, govorit ću o stvarima koje vidim i znam - rekao je Milanović. Komentirao je i kako vidi trenutnu situaciju u Hrvatskoj:

- Hrvatska izgleda rastureno jer ima u vrhu vlasti ljude koji se ponašaju rastrojeno. Imamo situaciju u kojoj se tjednima odvija štrajk u školama, a ispada da nikad ne bih trebao govoriti o plaćama u prosvjeti jer sam u jednom trenutku bio strog prema financijama.

Split, 021119. Predsjednicki kandidat ljevice Zoran Milanovic u sklopu svoje kampanje posjetio Split.
Foto: Sasa Buric / CROPIX
Saša Burić / CROPIX
 

Dotaknuo se i izjava predsjedničine frizerke o supruzi Miroslava Škore.

- Neki ljudi imaju nevjerojatnu sposobnost birati loše društvo. Predsjednica nepogrešivo, kozmičkim instinktom, bira loše društvo - kazao je i pozvao protukandidate na sučeljavanje:

- Ja sam za debatu, sad kad televizijske kuće nemaju nikakve obveze i nisu obuhvaćene pravilima o praćenju izbora, svaka kuća može reći tko joj je nainteresantniji, pozvati ih i vidjet ćemo tko prihvaća poziv - prenosi N1.

18. travanj 2024 19:55