StoryEditorOCM
ForumPOD NOŽ

Jezivo: hrvatski liječnik opisao što je našao na jetri svoje pacijentice. Sumnjao je na tumor, ali ono što je otkrio...

Piše Mozaik SD
10. veljače 2024. - 13:01
Abdominalni kirurg Stipislav Jadrijević opisao je svoje iskustvo prilikom operacije pacijenticeDamir Krajac/Cropix

U HRT-ovoj emisiji Dr. Beck gostovao je abdominalni kirurg Stipislav Jadrijević koji je s gledateljima podijelio svoje iskustvo s jednom mladom pacijenticom. 

- U ambulantu mi je prije nekoliko godina došla mlada žena s dijagnozom tumora na jetri. S obzirom na to da je bila mlada, a CT je pokazivao veliki tumor, odlučio sam odmah ju operirati. Dok je operacija bila u tijeku to je stvarno i izgledalo kao tumor. Sličan tumoru žučnih puteva: tvrd i bjelkast - rekao je dr. Jadrijević.

- Imao sam komplikaciju na operaciji. Tako da sam morao pacijentici cijelu jetru izvaditi iz trbuha i nakon odstranjivanja tumora vratiti joj zdravi dio jetre. Nakon pet dana mi je patolog javio da se nije radilo o tumoru nego o lisičjoj trakavici. Hvala dragom Bogu, pacijentica se nakon operacije uspješno oporavila. - zaključio je dr. Jadrijević.

26. travanj 2024 07:47