StoryEditorOCM
ForumU NJEGOVOM STILU

Milanović o neradnoj nedjelji: To je predizborna finta, ljudi u šoping nedjeljom idu jer u tjednu rade dok ne crknu; Evo kako je danas nazvao HRT

Piše PSD
8. svibnja 2021. - 13:49

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović sudjelovao je na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Đakova u povodu obilježavanja Dana Grada. Tom se prilikom obratio javnosti - piše Jutarnji list.

- Uvijek ista predizborna... To je finta Vlade. To im ne treba. Ništa se neće promijeniti. Nama nedostaje radnika, ljudi odlaze. Drugi rade od jutra do noći i nemaju kada ići u trgovinu. Ja ne idem nedjeljom u šoping, ali to je zato što imam taj komfor da ne moram. Većina ljudi nema taj komfor. To se radi o radu šoping centara, to bih volio zabraniti, ali to se ne može, rekao je Milanović te dodao da je riječ o "neozbiljnoj temi". - To je kao Halleyjeva kometa, ali jednom godišnje.

Komentirajući navodnu ideju tzv. sindikalnog poreza u Hrvatskoj, predsjednik je konstatirao da je on za sindikate, ali u privatnom sektoru. - Sad je sindikatima puno teže organizirati radnike. Ako su sindikati slabi, poslodavci će ih gaziti, rekao je. - Zato ljudi rade dok ne crknu pa onda nemaju kada u trgovinu nego nedjeljom.

Milanović je komentirao i povećanje broja hrvatskih vojnika na Kosovu. - Nisam mislio da će naši vojnici smetati Srbiji i predsjedniku Aleksandru Vučiću, rekao je te nastavio: - Srpske vlasti ne znaju kako izaći iz toga. Konstantno manipuliraju s tim. To je način da svoje birače drže u tenziji.

Predsjednik je upitan o mogućem susretu sa svojim srpskim kolegom. - Oni sve rade da ne uđu u Europsku uniju, a kao pregovaraju. Mi nismo u ravnopravnom položaju. Mi smo članica, a oni nisu. Ako žele ući u Uniju, moramo razgovarati. Mi se tako bahato i bezobrazno nismo ponašali prema Sloveniji. Ne mislim da postoji ambicija da Srbija uđe u EU.

Milanović je rekao da se javni medij, aludirajući na Hrvatsku radioteleviziju, pretvorio o "obiteljsko-politički kombinat".

- HRT je toksičan u segmentu politike. Poput radioaktivnog cezija koji rastura kosti - rekao je predsjednik te dodao da se ta njegov ocjena ne odnosi na druge programske segmente poput kulture ili zabave.

Milanović je rekao i da je njegov propust u ophođenju prema HRT-u bio taj što "što nije stavio svog čovjeka na vrh".  - To je bio Radman, ali on je radio po svom - rekao je.

- Ovo je sada klika. Bilo bi interesantno vidjeti i financije. Oni upravljaju s preko milijardu kuna godišnje - dodao je.

Predsjednik je rekao da se njemu prebacuje da je mogao nešto napraviti. - Ja sam mogao, ali zašto ne napravite vi? Onda kažu, 'nije moj posao' - dodao je.

Milanović je rekao i da smatra da njegove odgovornosti, kada je riječ o HRT-u, nema. - Moja je odgovornost što se u političkom programu po mojoj vladi šakama po očima - rekao je

Predsjednik je rekao da je pismo predsjednika zemalja EU sastavila Slovenija te da ga je on potpisao.

- Pogledao sam ga, zaključio da je napravljen pošten posao i potpisao ga.

19. travanj 2024 02:19