StoryEditorOCM
ForumU VELOJ LUCI

Natali Dizdar prvi put pjeva u čast Oliveru: ‘On je za mene simbol Dalmacije, bila sam čak i u jednom njegovom spotu!‘

Piše Ivana Kapetanović/SD
28. srpnja 2023. - 08:10

Pjevačica Natali Dizdar ove godine prvi put nastupa na glazbenom spektaklu ‘Trag u beskraju’ koji se i ove godine održava u čast Oliveru Dragojeviću u njegovoj Veloj Luci.

Natali je u srijedu zapjevala i na kraju koncerta na trajektu što ju je jako razveselilo, a za kratki razgovor uhvatili smo je u Veloj Luci prije kupanja. Danas je odlučila posjetiti Pupnatsku Luku.

Kod Natali nikad dosadno nije, radi i kao psihoterapeutkinja, izdaje nove pjesme, putuje, živi punim plućima. Evo što nam je sve otkrila.

Prvi put nastupaš u Veloj Luci za Olivera, kako je došlo do tog? Veseliš li se? Imaš li tremu?

Pozvao me Ante Gelo i moram priznati da sam se bas zaželila sudjelovati na jednom takvom događaju.

image

Natali Dizdar

Privatni album

Nekoliko puta sam pjevala Oliverove pjesme na Runjićevim večerima i svaki put sam uživala, te mi je ostalo u posebnom sjećanju. Nemam tremu, ali bit će je sigurno bar malo kad dođe trenutak, taman koliko treba.

U srijedu si i zapjevala na trajektu... Onoliko ljudi, predivna atmosfera, kako ti je bilo doživjeti sve to?

Nemoguće je bilo ne zapjevati uz toliko pozitivne energije. Mislim da to stvarno treba doživjeti jednom u životu čak i ako ne znate pjesme, puna četiri sata biti dio kolektiva čiste emocije, teško je to opisati riječima.

Što ti znači Oliver? Pjevali ste skupa, imaš li neku anegdotu s njim?

Oliver je pjevačka institucija i za mene simbol Dalmacije. Pjevali smo nekoliko puta, bila sam i u jednom njegovom spotu, a najdraži mi je trenutak bio onaj iznenađenja kad je sa mnom zapjevao ‘Galeb i ja’ na mojim prvim Runjićevim večerima, s mojih 19 godina.

Koja ti je najdraža njegova pjesma?

Ima ih nekoliko... ’Nokturno’, ‘Trag u beskraju’, ‘Ti me vodi preko voda’... A ove godine ‘Što to bješe ljubav’.

Kako ćeš provesti dane sad na Korčuli, sviđa li ti se ovdje?

Ma Korčula je top… Vozimo se okolo, plaža po danu, malo po finim restoranima, opušteno.

Kako izgleda tvoj omiljeni godišnji, ljeto?

Pa eto tako nekako.

Ideš li što jedriti?

Nisam još išla ove godine, ali ići ću uskoro. Gledam da izbjegnem najveću gužvu pa možda deveti mjesec.

Baviš li se trenutno nekim sportom, vježbaš li?

U zadnje vrijeme samo plivam jer je prevruće za ista drugo.

Kako ide psihoterapija? Što danas najviše ljude muči? Možeš li i sebi ‘pomoći‘?

Ovisi iz koje države su, kulture, ali najčešće se dolazi zbog anksioznosti, stresa, nemogućnosti postavljanja zdravih granica... Mislim da imam dosta dobrih alata za pomoć i sebi i drugima.

Voliš putovati, ima li neka nova destinacija kojoj se veseliš?

Indija je u zraku, ali trenutno imam neke druge prioritete.

U kojem gradu trenutno živiš?

Na relaciji Pariz - Zagreb.

Ima li zaručnik razumijevanja za česta putovanja i poslove? Kako teku pripreme za vjenčanje? Možeš li nam što otkriti?

Nemam ništa za otkriti, po običaju (smijeh).

Koji su novi glazbeni planovi? I životni?

Imamo još par ljetnih koncerata za odraditi, a onda natrag u studio. Izlazi EP i novi singl nakon ljeta, a priprema se i ‘ljetni’ album za sljedeću godinu, nastavak trenutnog singla ‘Ocean’ i prošlogodišnjeg ‘Zadnji dan ljeta’. Nedavno su izašle i dvije live verzije, svojevrsni summer session, a s obzirom da smo dobili genijalne reakcije ljudi, moguće i da će ostale stvari dobiti isti tretman. Za život mantram neke planove, ali u tišini.

28. travanj 2024 13:27