StoryEditorOCM
ForumMATEJA I DALJE NEMA

Nenad Periš je i dalje u Beogradu i ne odustaje. Otkrio koji mu detalj daje nadu da će saznati što se točno dogodilo, ali i što mu pruža utjehu

Piše PSD
10. ožujka 2022. - 21:54

Iako je od nestanka Mateja Periša prošlo više od dva mjeseca, njegov otac i dalje je u Beogradu. 

- Prošlo je dva i po mjeseca i ovdje sam sreo more suosjećanja, pomoći i toplih reći. S policijom sam svakodnevno u kontaktu i oni profesionalno rade svoj posao, ali ljudski mogu reći da je i ljudski odnos profesionalan. Očito je taj problem preveliki da bi se mogao riješiti. Već dva mjeseca ga nemamo i dat će Bog ga nađemo. Vjerojatno će se nešto pojaviti. Ja vjerujem u pozitivno, nada me ne napušta, iako su manji izgledi za tako nešto, kazao je Nenad Periš za Kurir

Periš kaže kako mu najveću nadu daje nadzorna kamera koja se nalazi nedaleko od kluba "Gotik" u kojem je Matej bio te večeri. 

- Više puta sam govorio da je to zadnja situacija kod tog restorana na promenadi, koja se ne vidi do kraja. Nemamo tu snimku koja bi razriješila to je li Matej ušao u vodu ili nije, ili je upao. Kamere nisu tako postavljene da prate cijelu šetnicu i možete proći da vas kamera na snimi. Zato i nije zaključena istraga u onom dijelu koji bi ukazivao na vodu. Čudna mi je ta večer, puno je ljudi po ulicama Beograda, puno je restorana, ugostiteljskih objekata... Želim vjerovati da još neko nešto zna, kako bi nam pomogao da se mozaik, koji bi nas doveo do pravog smjera, bolje upotpuni, kaže Periš.

Tvrdi kako nije razmišljao o vođenju privatne istrage jer vjeruje MUP-u Srbije i ne smatra da bi privatnim kanalima mogli otkriti nešto drugačije. Kaže kako njegova pribranost ima jedan cilj, a to je pronalazak sina. 

- Tu sam već dva i po mjeseca, znam već kako to funkcionira i mogu prepoznati stvari koje su važne, od onih koje nisu. Važno je da ne podlegnem emocijama, čovjek u takvim trenucima lako podlegne emocijama, koje su za neki drugi dio dana ili noći. Život je takav, moraš se nositi s tim problemom, ali moraš funkcionirati, usprkos tome koliko je to teško. I ja i moja obitelj proživljavamo izuzetno teške momente, kaže Matejev otac.

Nenad Periš kaže da je prije 15-ak dana počeo raditi online poslove koje i inače radi. Sada utjehu nalazi u molitvi, a pomaže mu i to što je okružen prijateljima. 

- Popodne idem na misu i okružen sam prijateljima s kojima razgovaram. Isto mi znači i realan osjećaj da ljudi u Srbiji i Hrvatskoj suosjećaju sa mnom i s mojom porodicom, dobivam punu podršku svuda, što mi daje snagu. Situacija zahtjeva da se ponašate realno, ali da je lako - nije. Ima trenutaka kada jednostavno budeš onaj čovjek koji je ranjen. Ovdje sam došao da pronađem Mateja i da pomognem policiji da to što prije riješimo. Moram biti realan, moja porodica je u Splitu, imam dvije kćeri o kojima moram brinuti. Moram se vratiti u jednu kolotečinu života. Ja neću nikad prestati tražiti Mateja dok ga ne nađem. Morat ću se vratiti u Split, ali ne znam kada će to biti, rekao je Nenad Periš. 

Periš priča kako je vjeruje u Svevišnjeg i da nas on "vodi kroz sve teške situacije".

24. travanj 2024 20:43