StoryEditorOCM
ForumMAGNITUDA 6,3

Novi jaki potres na granici Turske i Sirije. Ljudi u šoku: ‘Mislila sam da će se zemlja otvoriti...‘; Izlaze snimke

Piše Hina
20. veljače 2023. - 20:54

NOVO: EMSC prenosi iskustva lokalnog stanovništva.

- Ležao sam na podu naše kuće koja sada ima samo jedan kat, kad se dogodio potres. Čuli smo tresku, kao da se opet urušavaju zgrade, a na našoj kući došlo je do nove štete, kaže Ata Koşar iz grada Ekinci.

- Mislila sam da će se zemlja otvoriti pod mojim nogama. Zar još nisu završili potresi?, kroz suze je upitala Muna al-Omar koja je u rukama držala svoje sedmogodišnjeg sina, prenosi Guardian.

- Bilo je strašno, u Hatayu neće ostati puno čitavih zgrada.

- Ljuljalo nam se tlo pod nogama, čitava zgrada se tresla desetak sekundi, pišu ljudi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Potres magnitude 6.3 na dubini od dva kilometra pogodio je u ponedjeljak područje uz granicu između Turske i Sirije, objavio je Europski mediteranski seizmološki centar.

U razornom potresu jakosti 7.8 koji je 6. veljače zatresao isto područje poginulo je 41.000 ljudi u Turskoj i oko 6000 u Siriji, a bez krova nad glavom ostalo je više od milijun ljudi. 



Uskoro opširnije...

19. travanj 2024 18:52