StoryEditorOCM
ForumUŽIVO IZ ZAGREBA

Protivnici covid potvrda stigli su na Markov trg, jedan mladić priveden zbog vrijeđanja policije. Uzvikuju: ‘Izdaja, izaja!‘

Piše K. Zupičić/JL/PSD
27. studenog 2021. - 18:43

NOVO

18.31 "Izdaja, izdaja, izdaja", uzvikivali su prosvjednici na Markovom trgu.

18.21 Policajci su postavili željezne ograde. Prosvjednicima je dostupno pedesetak metara kvadratnih Markova trga, dok je ostatak blokiran.

18.15 - Prosvjednici s Markovog trga su se ipak vratili u Radićevu ulicu, kada su se našli s onima koji su tamo ostali, uzvikivali su "u boj u boj za narod svoj". Sada svi kreću prema Markovom trgu uzvikujući "nema predaje".

18.10  Jedan mladić je priveden jer je prvo vrijeđao i psovao policajce, a potom odbio dati osobnu iskaznicu na uvid kad su ga to tražili, javljaju 24sata. 

18.05 Dio prosvjednika koji se uspio probiti do Markova trga krenuo je prema Katedrali, gdje su se ponovo našli s onima koji nisu uspjeli proći pored policijskog kordona.

17.58 Prosvjednici su stigli do Markova trga i oduševljeno zapljeskali, ali dočekala ih je policija koja ih je spriječila u naumu da stignu dalje od velikog božićnog drvca.

"Ne zanimaju me prosvjednici, ja sam s djetetom otišao u šetnju. Zašto me ne puštate da prođem? Po kojem zakonu sada postupate?", rekao je specijalcima otac koji se s djetetom našao u gomili.

17:50 - Prosvjednici sada Stubama Ivana Zakmardija idu prema Trgu svetog Marka, ali su policajci rekli da kontroliraju sve prilaze Trgu.

17:40 - Prosvjednici su stigli do Trga bana Jelačića, na čelu kolone je jedan čovjek s hrvatskom zastavom i jedan s balonima. Ispred njih cijelo vrijeme hodaju policajci.

Kolona je krenula prema Trgu svetog Marka.

RANIJE

Najmanje tisuću prosvjednika protiv covid potvrda krenulo je s Trga Francuske Republike prema Trgu svetog Marka u Zagrebu.

image
Bijeli tihi marš
Ronald Goršić/Cropix
image
Bijeli tihi marš
Ronald Goršić/Cropix
image
Bijeli tihi marš
Ronald Goršić/Cropix

Negdje oko 17 sati okupilo se šaroliko društvo, različitih generacija, javlja naša reporterka iz grada. Nakon toga krenuli su u šetnju Ilicom.

Prosvjednici su zakrčili Ilicu pa su na jedan tren usporili i tramvajski promet jer su se tramvaji zbog njih morali zaustaviti.

Policajci kažu da šetnja nije bila najavljena pa je manji dio prosvjednika negodovao zbog kretanja prema Trgu svetog Marka.

image
Bijeli tihi marš
Ronald Goršić/Cropix
image
Bijeli tihi marš
Ronald Goršić/Cropix
image
Protivnici uvođenja covid potvrda
Ronald Goršić/Cropix

Inače, ovoga puta radi se o tihom prosvjedu i sve se planira održati u tišini. Ne očekuje se dolazak političara, a prosvjednici su pozvani da dođu u bijelom i ponesu bijelu svijeću i bijeli balon.

image
Bijeli tihi marš
Ronald Goršić/Cropix
image
Bijeli tihi marš
Ronald Goršić/Cropix
image
Bijeli tihi marš
Ronald Goršić/Cropix
19. travanj 2024 23:39