StoryEditorOCM
ForumGOMILA LJUDI

Thompsonov koncert: Organizator zabranio ulazak na stadion novinarskim ekipama, Marko Perković se ‘okomio‘ na Slobodnu Dalmaciju

Piše M.P.
17. srpnja 2021. - 19:37

NOVIJE: 

22:41 - Publika glasno skandira HDZ.

22:27 - Izvodi pjesmu E, moj narode.

22:15 - S prvim taktovima Čavoglava izazvao je euforiju u publici.

21:58 - U boj za narod svoj, čuju se povici iz publike. Prisutno je nekoliko tisuća posjetitelja, veći dio tribina je prazan, kao i dio travnjaka. 

22:03 - Pozdravljam sve branitelje, posebno one iz Cetinske krajine, kaže Thompson. I na stadionu se prodaju majice s natpisom HOS.

21: 45 - Thompson se obratio okupljenima: 

"Dobra večer dragi prijatelji. Drago mi i lijepo biti ponovno u Sinju nakon dugo vremena.Prelijepo je da samo se okupili nakon teškog vremana. Da smo se konačno počeli družiti uz zabavu.Neka to bude poruka svima da možemo kako smo to nekad radili.Bez obzira na probleme s organizatorom koji je imao velike probleme sa sedmom silom.

Slobodna Dalmacija je pošto poto željela ovaj spektakl proglasiti nevažećim. Pokažimo im večeras da ih možemo pobjediti", rekao je Thompson u svom prvom govoru nakon što se obratio publici nakon čega se stadionom prolomio veliki aplauz podrške.

21: 30 - Mnoštvo ljudi i dalje čeka svoj red za brzi antigenski test. Organizator koncerta zabranio je ulazak na stadion svim novinarskim i fotografskim ekipama. Na samom ulazu u stadionu treba pokazati ulaznicu, a na moje pitanje, žele li da im pokažem rezultate negativnog testa na Covid-19, cura na ulazu odmahuje glavom i kaže: Ne treba, ne treba.

image
M P

Nekoliko je velikih natpisa na kojima piše: Poštujte epidemiološke mjere i obvezno nošenje zaštitne maske kao i održavanje razmaka od 1.5 metra. Međutim koliko vidimo na stadionu se nitko toga ne pridržava. Tribine su gotovo poluprazne, a ni travnjak nije potpuno ispunjen. Najveća gomila ljudi je oko same pozornice.

image
Tribine još nisu popunjene

Thompson se još nije obratio publici s pozornice.

21:24 - Marko Perković Thompson izašao je na pozornicu. Koncert je otvorio koncert pjesmom Početak.

21:15 - Publika i dalje čeka početak koncerta, s razglasa se čuju miksevi dalmatinskih pjesama. Redovi za testiranje su još veliki

image
M P

20:55 - Koncert još nije počeo, veliki su redovi za testiranje... 

20:45 - Denis Pletikosa, menađer Marka Petkovića Thompsona, u razgovoru s novinarima izrazio je zadovoljstvo što napokon može u Dalmaciji organizirati jedan veći koncert.

- Pridržavamo se svih epidemioloških uvjeta i mjera koje je propisao stožer. Upravo zato jesu i ovakvi redovi pa ćemo malo pričekati da svi uđu. Napokon se glazba možda održavati na jednom masovnom događaju. Imamo dobru publiku i sigurni smo da će se pridržavati svih propisa što je i u našem interesu. Ne želimo da dođe do zaraženih.

Na pitanje da komentira to kako se u redovima za testiranje ljudi ne pridržavaju razmaka i nitko ne nosi masku odgovara: Ne mogu to komentirati jer nisam organizator. Nisam taj dio ni vidio jer sam tek stigao ovdje. Koliko znam i koliko čujem mislim da se svi drže onako kako trebaju. Ako netko bude pozitivan ne može ući. Vrlo jednostavno. Ali čak i ta osoba koja je došla pozitivna sigurno ne zna da je pozitivna. To će joj saznanje dobro doći da se zaštiti za dalje i ne širi zarazu. Na našem zadnjem koncertu u Slavonskom Brodu imamo saznanje da je u cijeloj županiji samo jedan zaraženi. Također smo se pridržavali svih mjera i bilo je rigorozno. Pazili smo da ne uđe nitko tko nema covid putovnicu ili nije testiran. Prošlo je super. I to je dobra vijest za sve ostale glazbenike da baš na ovakav način rade koncerte. Jer ćemo tako i na zimu moći raditi koncerte.

Upitan je i koliko večeras očekuje posjetitelje na stadionu sinjskog Junaka.

- Da nema ovih mjera i da pričamo o 2019. rekao bih 20 do 30 tisuća. S obzirom na ovu situaciju hoće li to biti dvije, tri ili četiri tisuće ne znam…

20:20 - Thompsonov koncert najavljen je večeras u 20:30, no čini se kako će pjevač na pozornicu u Sinju ipak izaći sa zakašnjenjem. Na samom ulazu u stadion prodaju se majice s natpisom HOS i za Dom spremni. Rijeke ljude u ovom se trenutku slijevaju prema ulazu, dok neki i dalje čekaju svoj red za testiranje.

Neki su na koncert potegli čak iz Njemačke, točnije grada Heidelberga. Diana i Nicole Schott Hrvatice su koje žive u Njemačkoj i nipošto nisu željele propustiti ovaj koncert.

image
Diana i Nicole Schott iz Heidelberga u Njemačkoj
Božidar Vukičević/Cropix

- Trenutno smo na odmoru u Makarskoj i rekle smo da na ovaj koncert moramo doći jer obožavamo Thompsona, uglas nam govore mlade dame oboružane zastavom kao prigodnim rekvizitom.

20: 10 - Bilo je i onih koji su došli iz susjedne BIH. Među njima je Jakov Krišto iz Tomislavgrada koji je stigao s djevojkom i njezinim sestrama. - Očekujemo večeras spektakl!, govore nam.

image
M P

Matea Ćuk je iz Bugojna.

- Volimo Thompsona, očekujmo ludilo kao i svaki put, govori nam Matea koja je došla s najboljom prijateljicom.

image
Matea Ćuk iz Bugojna s najboljom prijateljicom
Božidar Vukičević/Cropix

Njezina imenjakinja Mateja Žilić iz Zadra i prijatelj Tomislav Bandjen iz mjesta Vrana oduševljeni su što su došli u Sinj. - Volimo Thompsona, uzeli smo zastavu i rekli pravac Sinj!

image
Tomislav Bandjen i Mateja Zilić iz Zadra
Božidar Vukičević/Cropix

PRIJE:

Uskoro u Sinju počinje koncert Marka Perkovića Thompsona, a u dvorištu stadiona na kojem će se pjevač nastupiti više je punktova na kojima se oni koji nemaju covid putovnicu ili nisu sa sobom donijeli negativan test na koronavirus mogu testirati.

Postoji više redova u kojima posjetitelji, mahom mlađa publika, čekaju svoj red da se testiraju, uz predočenje ulaznice za koncert čija je cijena 100 kuna.

Testiranje provodi obučeno osoblje, profesionalni su i očito je da se radi po pravilima službe. 

image
Božidar Vukičević/Cropix

Testiranje će platiti 10 kuna jer je organizator, tvrtka BJM events, platio razliku do pune cijene. Red za testiranje se jako sporo pomiče, a primjećujemo kako među stotinjak ljudi koliko ih je trenutno tu nitko ne nosi zaštitnu masku na licu niti se poštuje propisani razmak od metra i pol.

image
PSD

Dosta njih je odjeveno u crne majice sa znakom HOS-a.

image
PSD
image
PSD

Sve što se zbiva pomno nagleda više zaštitara, koji na testiranje pa i na sam koncert, ne puštaju ni novinarske ni fotografske ekipe. Bris se uzima iz nosnice, a nakon što se uzme uzorak, posjetitelji daju svoju mail adresu te bi im nalaz na istu trebao doći vrlo brzo.

image
PSD

Bris se uzima iz jedne nosnice i nalaz se dobije već nakon minute. Prije uzimanja brisa morate pokazati osobnu iskaznicu nakon čega dobijete redni broj pod kojim se vodite. Na pitanje o kojem se testu radi i je li priznat u Europskoj Uniji ljubazna djelatnica mi odgovora da je i kako je riječ o brzinom antigenskom testu.

- Jedna crtica znači da ste negativni, a dvije crtice da ste pozitivni, kazala je djelatnica. 

Nakon minute prozvala je moj broj i rekla - negativan.

image
Ispred stadiona ljubazno i stručno osoblje je testiralo posjetitelje

Potom idete u drugi red kako biste dali mail na koji vam stiže potvrda kako ste negativni na brzom antigenskom testu i s kojom ulazite na koncert. 

Prije nego što sam se testirao zanimalo me je li nalaz danas nekome od posjetitelja pokazao da je pozitivan na koronavirus na što mi je djelatnica rekla kako je bilo i takvih slučajeva, ali ne kod nje.

No, posjetiteljima koji su dobili nalaz 'pozitivan' je zabranjen ulazak na stadion.

Nismo mogli doći do službenih podataka koliko je zaista takvih s pozitivnim nalazom. 

image
PSD
19. travanj 2024 09:39