StoryEditorOCM
ForumFOTO

Vatrene dočekalo 80.000 ljudi; Modrić: ‘Ova hrvatska reprezentacija će vam donijeti zlato‘!

Piše Jutarnji.hr
18. prosinca 2022. - 21:17

Klapa Hrvatske ratne mornarice Sveti Juraj s igračima i navijačima je otpjevala ‘Moju domovinu‘ i ‘Lijepa li si‘.

20:52 Navijačima se obratio i Marko Livaja koji im je zahvalio što su došli i rekao kako se nada da će ova reprezentacija idući put donijeti zlato.

20:35 "Dragi moji, Luka će ostati. Ništa nas ne može zaustaviti, ni zima, ni hladnoća i hvala vam na tome. Još jednom hvala i ovim momcima koji su pokazali poniznost, domoljublje, zajedništvo, hrabrost i vjeru. I zato su nagrađeni, ništa nije slučajno. Ovo je Hrvatska naših snova, ovo je Hrvatska kakva mora biti uvijek", kazao je izbornik Zlatko Dalić.

20:30 Lijepo vas je vidjeti opet nakon četiri i pol godine. Htjeli smo vam donijeti zlato, ali nažalost nismo uspjeli. Ali mislim da je i ovo treće mjesto velika stvar, što i vaš dolazak ovdje pokazuje, rekao je Modrić i dodao kako ova reprezentacija zaslužuje donijeti Hrvatskoj zlato. Modrić je zatim s navijačima zapjevao pjesmu Zovi, samo zov.

20:10 "Zahvalio bih se svima vama nazočnima. Puno vas volimo i uživajmo zajedno", kazao je Joško Gvardiol, koji ipak nije izabran za najboljeg mladog igrača prvenstva, iako je to zaslužio svojim igrama u Katru. Bruno Petković je pozvao na jedinstvo hrvatskog juga i sjevera.

"Mi koji smo iz HNL-a znamo kolika je stalno podjela na sjever i jug, na Hajduk i Dinamo najviše, a ovih mjesec dana smo živjeli kao jedno i mislim da je to najveća nagrada koju mi igrači možemo dobiti".

20:05 Na pozornicu su došli Prljavci koji redaju svoje hitove.

20:00 Ministar Božinović rekao je za Dnevnik Nove TV kako se sve odvija prema planovima. Na pitanje oko procjene broja ljudi na Trgu, rekao je da će se to mijenjati tijekom večeri te da očekuje i više ljudi na Trgu, ali da je trenutno oko 80 tisuća ljudi na Trgu i oko njega.

19:53 Igrači se polako penju na pozornicu, a deseci tisuća ljudi izvikuju njihova imena.

19:45 Brončani su stigli na Trg, dočekalo ih je potpuno navijačko ludilo.

19:36 Vatreni su sve bliže Trgu koji se crveni od stotina upaljenih baklji.

 Damir Krajac/Cropix

 Damir Krajac/Cropix

19:18 - Još jedna potvrda kojom smo dokazali kako je ovo malena, ali snažna zemlja. Vidimo i danas da je sport najveći promicatelj Hrvatske u cijelom svijetu. Ovaj će prizor ostati dugo svima u srcima, rekao nam je Siniša Krajač, tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora.

19:13 Vatrene na Trgu čeka i Miroslav Blažević, sin velikog Ćire Blaževića - Ponosan sam na dečke, a posebno sam zahvalan izborniku Daliću što se sjetio mog oca i posvetio mu ovu medalju, rekao je.

26. travanj 2024 03:32