StoryEditorOCM
ForumZAVRŠILA U ZATVORU

Žrtva uhićene lažne medicinske sestre priča za Slobodnu: Javljaju mi se i ljudi iz Dalmacije koje je varala, uzimala im je novac i onda nestajala bez traga

Piše Vinko Paić/SD
23. ožujka 2021. - 14:29
Dražen Radovanović priču o lažnoj medicinskoj sestri koja je nasamarila njega i majku ispričao je u emisiji Provjereno Nove TVNova TV

Sudac istrage zagrebačkog Županijskog suda odredio je istražni zatvor 48-godišnjakinji koja se lažno predstavljala kao liječnica i od pacijenata uzimala novac. Osim toga unajmljivala je apartmane govoreći vlasnicima da je medicinska sestra i nije ih plaćala.

Sudac istrage odredio je istražni zatvor zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela, priopćilo je Općinsko državno odvjetništvo u Zagrebu.

Tužiteljstvo je preciziralo da se 48-godišnjakinja od 4. rujna 2020. do 7. ožujka, kako bi se okoristila, u više navrata lažno predstavljala kao medicinska sestra i unajmljivala apartmane na području Zagreba u kojima bi boravila, a potom ih napuštala bez da je platila troškove smještaja. Također se sumnja i da se lažno predstavljala kao liječnica dogovarajući bolnička liječenja i dijagnostičke obrade kako bi od oštećenika uzimala novac.

Jedni od onih koje je prevarila su i Dražen Radovanović i njegova teško bolesna majka koji je cijelu priču prije dva tjedna ispričao ekipi emisije Provjereno

Baratala je, kaže, rječnikom medicinski obrazovane osobe, ulijevala povjerenje, predstavljala se kao medicinska sestra. Upoznao ju je kad se uselila u stan njegove prijateljice. Očajan, tužan i uplašen za život majke Dražen je pristao vjerovati lažnoj "dobročiniteljici".

Navodna medicinska sestra zove obiteljsku liječnicu Draženove majke i lažno se predstavlja kao doktorica Sandra Horvat Meštrović, organizira sanitetski prijevoz koji bolesnu ženu iz jednog slavonskog grada prevozi u Zagreb. Dočekuje je u trijaži i govori joj da je bliska prijateljica s doktorom Antom Zvonimirom Golemom, kirurgom na zagrebačkom Rebru.

Dražen pak nakon pregleda na Rebru od nje dobiva poziv. Kažu mu da ne mogu primiti njegovu majku i da dođe po nju. Tada prevaranticu prvi put vidi uživo.

image
Dražen nam kaže kako je prevarantica svoje žrtve nalazila i u Dalmaciji
Nova TV

- Imala je prljavu kosu, nema pola zubi i ima prljave nokte. No opet, zašto ne bi bila doktorica? Ona je mene zaprepastila svojim fizičkim izgledom. Tu mi je već izazvala sumnju'', ispričao je Dražen.

Majku i prevaranticu zatekao je ispred bolnice. Traži ih da obave test na COVID i da je to standardni dio procedure te da bez toga ne može dovesti majku kući. Draženova majka plaća joj navodni test za koji nikad nisu dobili rezultate. Potom saznaju da je u međuvremenu napustila stan njegove prijateljice.

Tijekom dana stupili smo u kontakt s Draženom koji je zadovoljan što je žena napokon privedena pred lice pravde.

- Nismo joj mogli ući u trag jer je stalno mjenjala adrese. Žalosno je da policija nije mogla još prije odraditi svoj posao kako treba. Nažalost, mislim da institucije u ovoj državi uopće ne reagiraju na ovake stvari i pitanje je bi li ona bila uhićena da nisam javno progovorio. Medijski sam odlučio istupiti zbog svih drugih ljudi koje je nasamarila, a nisu imali hrabrosti to javno reći. Vjerujte mi bilo ih je! Toliko mi se njih javilo, čak iz Dalmacije gdje je "operirala" tijekom ljeta. Osim što ih je pokrala govorila im je da će zaposliti njihovu djecu u bolnicama, da je ona doktorica, medicinska sestra. Vrebajući žrtve selila je iz jednog apartmana u drugi koje nikad nije plaćala. Imala je milijun prijava, a šetala slobodna! Očekujem maksimalnu kaznu kolika god ona bila za ovakvo djelo. Ne želim je teretiti za tih 200 kuna koje je uzela mojoj mami već zbog lažnog predstavljanja i ugrožavanja ljudskog zdravlja. Nisam želio odustati sve dok je ne smjestim u pritvor - zaključuje Dražen.

26. travanj 2024 07:47