SportHT PREMIJER LIGA

Alkari su preko Vučića, Echolsa i Varencea nosili borbenu, junačku igru

6. veljače 2021. - 20:56

SONIK PUNTAMIKA – ALKAR U Produžetku 84:80, u regularnom djelu 70:70, (19:20, 16:21, 17:13, 18:16, 14:10).

ZADAR – SD Jazine. Bez gledatelja. Suci: Krunoslav Perić, Nikola Perlić, Mateo Pavičić.

SONIK PUNTAMIKA: Jošić 17, Vladović 7, Runjić 23, Cvitković 22, Gospić 7, Palčić, Zelanto 8, Zovko 8, Keserović, Manojlović

ALKAR: Echols 31, Kučan 11, Putnik, I. Vučić 3, H. Vučić 8, Brocić 4, Granić 2, Mandalinić 5, Varence 16, Zukanović .

'Alkari' su preko Vučića, Echolsa i Varencea nosili borbenu, junačku igru, premazanu „patinom“ trenera Damira Milačića, pa su pred kraj prvog dijela imali 29:41, te ga završili u svoju korist.

Jedini koji je bio na visini zadaće u domaćoj momčadi je Filip Jošić koji je povezao dvije trice i postigao 13 koševa.

Treća četvrtina je riješena u domaću korist, neki momenti igre su podsjećali na pravu lepršavu zadarsku košarku koja donosi rezultat.

U četvrtoj četvrtini očito je nedostajalo „arije“ domaćoj momčadi. Gosti predvođeni Esholsom preuzeli su vodstvo, no Zovko i Runjić tri minuta pred kraj smanjili su na dva koša razlike - 61:63. Runjić je doveo „Puntu“ u vodstvo, te postigao pet koševa (tricu i dva slobodna).

Echols je nakon pretrpljenog prekršaja poravnao rezultat na 68:68, 42 sekunde do kraja, kada je Vlašić pozvao minut odmora. Jošić je pogpodio dva slobodna, a četiri sekunde prije kraja Echols je poravnao za produžetak.

U produžetku su bili bolji domaćini. Najbolji u gostujućoj momčadi bio je Echols sa 31 postignutim košem, a kod domaćih Runjić sa 23.

02. svibanj 2024 14:08