SportATLETIKA

Anita Odžaković prvakinja Hrvatske na natjecanju u Karlovcu, AŠK Zadar se sa prvenstva vratio s pet odličja!

7. lipnja 2022. - 13:57

Članica AŠK Zadar Anita Odžaković postala je prvakinja Hrvatske - osvojila je dva odličja, zlatno u bacanju kugle (3 kg) - 13,83 m i ostvarila novi osobni rekord, te srebrena u bacanju koplja ( 500 g ) 47,02 m u Karlovcu.

U organizaciji AK Karlovac održano je pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke. Na dvodnevnom prvenstvu je nastupilo 300 atletičara iz 38 atletskih klubova. Među njima je bilo šest članova Ašk- a Zadar, koji su imali veoma zapažen nastup osvojivši ukupno 5 odličja od čega jedno zlatno, te 4 srebrena , postigavši nekoliko novih osobnih i klupskih rekorda. Tako je Anita Odžaković osvojila dva odličja , zlatno u bacanju kugle ( 3 kg ) 13,83 m ( novi osobni rekord ) , te srebrena u bacanju koplja ( 500 g ) 47,02 m.

Enea Nikpalj je na 100 m prepone osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju istrčavši 14,77 sekundi, dok je u troskoku osvojila 8 mjesto s rezultatom 10,09 m. Na 400 m prepone kadet Emilio Pucar je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju istrčavši odličnih 58,34 sekunde ( novi osobni i novi klupski rekord za mlađe juniore. ) Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojio je Đani Peričić u troskoku skočivši u prvoj seriji 12,62 m ( novi osobni rekord ). Karla Kožul je na 400 m prepone osvojila 6 mjesto s rezultatom 1. 09,65 ( novi osobni rekord ). Kadetkinja Luna Mandić je u skoku udalj osvojila 12 mjesto s rezultatom 5,18 m, dok je u bacanju koplja ( 500 g ) osvojila 7. mjesto s 32,01 m ( novi osobni rekord).

- Učinkom naših atletičara smo u potpunosti zadovoljni, opet se pokazalo da se rad i trud isplati. Naša Anita je postala konstanta dobrih rezultata. Čestitke svima, kazao nam je trener Ivica Šola.

20. travanj 2024 11:20