SportKADETSKO DVORANSKO POJEDINAČNO PRVENSTVO HRVATSKE U ATLETICI

AŠK-ovci osvojili dva naslova državnih  prvaka, tri srebrne  i dvije  brončane  medalje! Evo tko je to uradio..

Piše Zadarski.hr
10. veljače 2020. - 18:57
rgx time: 0.00012516975402832

U odličnoj  organizaciji AK Mladost u dvorani na Velesajmu održano  je  dvoransko  prvenstvo  Hrvatske  za  kadete  i  kadetkinje,  te  mlađe  kadete  i  kadetkinje. Na  prvenstvu  je  nastupilo  preko  900  atletičara  i  atletičarki  iz  53  kluba,  a  među  njima  i  25  članova  Atletskog športskog  kluba Zadar. Pod  vodstvom  svojih  trenera  Ivice  Šole,  Katarine  Gašparović,  te Tomislava  i  Predraga  Saratlije Zadrani  su  oduševili  postignutim  rezultatima.

Osvojena  su  dva  naslova  državnih  prvaka,  3  srebrne  i  2  brončane  medalje,  te je  postignut  niz  novih  osobnih  i  klupskih  rekorda. U  konkurenciji  kadeta  na  60  m  među  27  atletičara  Domagoj  Brodar  je  osvojio  3  mjesto  s  7,40  sekundi  što  mu  je  novi  osobni  rekord. Luka  Stipić  je  osvojio  19  mjesto  s  8,23  sekunde  što  je  njegov  novi  osobni  rekord.U  skoku  uvis  Antonio  Šandrić  je  osvojio  3  mjesto i  brončanu  medalju  preskočivši  visinu  od  164  cm  što  je  njegov  novi  osobni  rekord.

U  skoku  udalj  među  17 skakača  Domagoj  Brodar  je  osvojio  prvo mjesto  i  naslov  državnog  prvaka s  6,02 m  što  mu  je  novi  osobni  rekord  u  dvorani,  te  tako  obranio  prošlogodišnji  naslov.  U  istoj  disciplini  Đani  Peričić  je  s  skokom  od  5,38 m zauzeo  5  mjesto  što  je  njegov novi  osobni  rekord. Đani  je  nastupio  i  na  200 m  osvojivši  zapaženo  5  mjesto  s  25,28 sekundi  što  je  njegov  novi  osobni  rekord  i  novi  klupski  rekord  u  dvorani  za  mlađe  kadete.

Kod  kadetkinja  u  skoku  uvis  Ana  Smokrović  je s  preskočenom  visinom  od  155  cm  osvojila  5  mjesto,  a  Dorotea  Mišurac  8  mjesto preskočivši visinu  od  145  cm.Na  600  m  u  konkurenciji  29  trkačica  Karla  Kožul  je  istrčala  odličan  rezultat  od  1,46, 81  što  joj  je  bilo  dovoljno  za  12  mjesto,  a  s  tim  rezultatom  je  postigla  svoj  novi  osobni  i  novi  klupski  rekord  u  dvorani  za  kadetkinje. Na  60  m  prepone  Enea  Nikpalj  je  osvojila  14  mjesto  u vremenu  10,06  sekundi  što  je  njen  novi  osobni  rekord.

Na  60  m  među  53 trkačice  Rea  Marcelić  je  osvojila  33. mjesto  s  8,91 sekundu  što  je  njen  novi  osobni  rekord,  dok  je  Monica  Kovačević  osvojila  44  mjesto  s  9,30  sekundi  što  joj  je  novi osobni rekord. U  bacanju  kugle ( 3 kg )  Anita  Odžaković  je  osvojila  5  mjesto  s  11, 09  m  što  joj  je novi  osobni  rekord.Kod  mlađih  kadeta  odlične rezultate  je  postigao  Emilio  Pucar.  Emilio  je  osvojio  dve  srebrne  medalje  na  55  m  prepone  s  9,14  sekundi  što  je  njegov  novi  osobni  rekord  i  novi klupski  dvoranski  rekord  za mlađe  kadete.  Na  200  m  Emilio  je  istrčao  odličnih  26,60  sekundi  što  mu  je  također  novi  osobni  i  novi  klupski  dvoranski  rekord  za  mlađe  kadete. Na  60  m  u  konkurenciji  31  trkača

Rok  Milanja  koji  je  još  limač ( 2010. godište ) osvojio  je  27.  mjesto  s  9,50  sekundi  što  mu  je  novi  osobni  rekord,  dok  je  Ivano  Župčić  osvojio  31  mjesto  s  rezultatom  10,19  sekundi.Među  mlađim  kadetkinjama  u  bacanju  kugle  Marta  Golem  je  osvojila  8  mjesto  s  8,01 m,  dok  je  Ema Nižić  zauzela  19  mjesto  s  6,48 m.  U  skoku  udalj  nastupilo  je  čak  62  skakačice  a  Matea  Lerga  je  osvojila  20  mjesto  s  4,49  m  što joj  je novi  osobni  rekord. Na  55  m  prepone  Iva  Grbić  je  osvojila  9  mjesto  istrčavši  10,01  sekundu,  što  je  njen  novi  osobni  i  novi  klupski dvoranski  rekord  za  mlađe  kadetkinje.

Na  60  m  u  konkurenciji  76  trkačica  Kate  Nižić je  osvojila  13  mjesto  s  8,77  sekundi što  je njen  novi  osobni  rekord,  Marta  Klanac  je  osvojila  34  mjesto  s  9,19  sekundi  što  je njen novi  osobni  rekord,  Dora  Krpeta  je  s  rezultatom  9,36  sekundi  osvojila  44  mjesto,  a  Matea Lerga  45.  mjesto  s  9,37  sekundi.U  konkurenciji  12  skakačica  uvis  dvostruka  pobijeda  Zadranki. Prvo  mjesto  i  naslov  državnog  prvaka  osvojila  je  Andrijana  Ćoso  s  preskoćenom  visinom  od  159 cm,  čime  je  za  točno  2  cm  više postigla  svoj  novi  osobni  i  novi  klupski  dvoranski  rekord  za  mlađe  kadetkinje.

-U  Zagrebu  sam  se  dobro  osjećala.  Sve  visine  poćevši  od  141  cm  pa  do  159  cm  preskočila  sam  iz  prvog  pokušaja  rekla  nam  je  Andrijana.

Inače  veliko  iznenađenje  u  skoku  uvis  priredila  je  Iva Grbić  osvajanjem  srebrne  medalje,  a  još  više  s  preskočenom  visinom  od  159  cm ,  čime  je  za  čak  14  cm  više  postigla  svoj  novi  osobni  rekord  i  novi  klupski  rekord  u  dvorani  za  mlađe  kadetkinje  kojeg  drži  zajedno  s Andrijanom  Ćoso.

Treba  spomenuti  i  da su i Iva  i  Andrijana  napadale  letvicu  na  visini  novog  Hrvatskog  dvoranskog  rekorda  od  162  cm  za  mlađe  kadetkinje, ali  nažalost  su  obje  sva  tri  puta  rušile  letvicu. Jako  sam sretna  s  osvojenom  srebrnom  medaljom,  ovo  je moja  prva  medalja  s  državnih  prvenstava  rekla  nam je  zadovoljna  Iva  Grbić. Na  koncu  u  utrci  na  800 m  Leona  Meter  je  u  konkurenciji 26  trkačica  osvojila  17  mjesto  s  2,50,98  što je  njen  novi  osobni  i  novi  klupski  dvoranski rekord  za  mlađe  kadetkinje.  Anica  Batur  je  osvojila  24  mjesto  s  3,00,33.

Štafeta  4 x 200 m  koja  je  trčala  u  sastavu :  Iva  Grbić,  Marta  Golem, Dora Krpeta  te  Kate  Nižić je  osvojila  6.  mjesto  s  2.01,41  što  je  novi  klupski  dvoranski  rekord  za  mlađe  kadetkinje.