SportATLETSKA LIGA

AŠK Zadar osvojio 14 odličja: 6 zlata, 6 srebra i 2 bronce!

Piše I. Gjergja
29. ožujka 2022. - 15:46

U organizaciji AŠK Zadar u Zadru je održano prvo kolo Dalmatinske atletske lige na kojem je nastupilo 465 atletičara i atletičarki iz 11 atletskih klubova i to: Ask Split, Hajduk Split, AK Dubrovnik, AK Sveti Ante Knin, AK Sveti Marko Makarska, AK Fortius Zadar, AK Benkovac, Ak Olympionik Zadar, AK Rogovo Sveti Filip i Jakov, AK Biograd na Moru te domaćin natjecanja AŠK Zadar.

Članovi AŠK Zadar osvojili su ukupno 14 medalja od čega 6 zlatnih, 6 srebrenih i 2 brončane te postigli pri tome nekoliko novih osobnih i klupskih rekorda. Prva mjesta i zlatne medalje su osvojili: mlađi kadeti Jakov Paštrović skok uvis 156 cm (novi osobni i novi klupski rekord za mlađe kadete), mlađe kadetkinje Cvita Klarić skok uvis 141 cm, bacanje vortexa (130 g) 54,68 m novi osobni rekord.

Kadet Emilio Pucar 300 m prepone 41,59 sekundi (novi osobni i novi klupski rekord) te junior Val Mandić u bacanju kugle s 10,70 m; Anita Odžaković u bacanju kugle s 11,12 m. Druga mjesta i srebrene medalje osvojili su: u konkurenciji limačica (2016. godište) Anja Ignac na 60 m s 10,34 sekunde, u konkurenciji limača Emanuel Mitrović (2016. godište) na 60 m s 10,99 sekundi, u konkurenciji mlađih kadeta Jakov Paštrović na 60 m s 8,47 sekundi što je njegov novi osobni rekord.

U konkurenciji mlađih kadetkinja u skoku uvis Marietta Blatnjak s 135 cm što je njen novi osobni rekord, u konkurenciji kadetkinja u skoku uvis Kate Nižić s preskočenom visinom od 158 cm, te Luna Mandić na 300 m s odličnim rezultatom od 42,98 sekundi što je njen novi osobni rekord. Treće mjesto i brončanu medalju osvojio je u konkurenciji limača (2014. godište) na 60 m Toma Antić s 10,78 sekundi i mlađi kadet Ivano Župčić u skoku uvis preskočivši 135 cm. Odličan rezultat je postigla kadetkinja Kate Nižić koja je skakala troskok van konkurencije i s skokom od 11,40 m postigla svoj novi osobni rekord.

- U dosta jakoj konkurenciji naši članovi su odradili izvrsno te polučili veliki uspjeh osvojivši ukupno 14 odličja. Vjerujem da ćemo u sljedećim kolima biti još bolji, kazao nam je predsjednik ŠAŠK Zadar, Ivica Šola.

24. travanj 2024 13:20