SportKADETSKO PRVENSTVO

AŠK Zadar osvojio 14 odličja - srušen niz osobnih i nekoliko klupskih rekorda: Luna Mandić osvojila četiri medalje!

21. lipnja 2021. - 19:53

U Čakovcu je proteklog vikenda AK Međimurje organizirao pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete, kadetkinje te mlađe kadete i mlađe kadetkinje. Na natjecanju, koje je inače najmasovnije od svih državnih prvenstava, nastupilo je preko 500 natjecatelja iz 50 atletskih klubova i s više od 1300 startera. Odličan nastup je imalo 16 članova AŠK Zadar osvojivši ukupno 14 medalja od čega 2 zlatne, 8 srebrnih i 4 brončane postigavši pri tome niz osobnih i nekoliko klupskih rekorda.

Mlađa kadetkinja Luna Mandić bila je najuspješnija s osvojene 4 medalje. U skoku udalj Luna je osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske skočivši 5,43 metra što je njen novi osobni rekord i novi klupski rekord za mlađe kadetkinje. Srebrene medalje i druga mjesta Luna Mandić je osvojila na 200 m s 26,61 sekundu što je njen novi osobni i novi klupski rekord, u skoku uvis preskočivši letvicu na visini od 143 cm, te na 60 m s 8,16 sekundi postigavši tako svoj novi osobni i novi klupski rekord za mlađe kadetkinje. Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je mlađa kadetkinja Cvita Klarić u bacanju vortexa s 49,02 metra.

U konkurenciji kadeta Emilio Pucar je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju na 300 m prepone u vremenu novog osobnog i novog klupskog rekorda za kadete 42,54 sekunde. Emilio je na 300 m s rezultatom 39 sekundi osvojio četvrto mjesto. U konkurenciji kadetkinja druga mjesta i srebrene medalje su osvojili Anita Odžaković u bacanju koplja ( 500 g ) s rezultatom 38,98 metara što je njen novi osobni rekord. Kate Nižić je osvojila dvije srebrene medalje u skoku udalj s 5,67 metara te u skoku uvis s vrlo dobrih 164 cm što je njen novi osobni rekord. Srebrenu medalju je osvojila i Enea Nikpalj na 100 m prepone s 15,08 sekundi što je njen novi osobni i novi klupski rekord za kadetkinje. Treća mjesta i brončane medalje su osvojili Anita Odžaković u bacanju kugle (3 kg) s 12, 80 metara, i u bacanju kladiva ( 3. kg ) s rezultatom od 37,37 metara što je njen novi osobni i novi klupski rekord za kadetkinje, te Enea Nikpalj na 100 m u vremenu 12,91 sekundu što je njen novi osobni rekord.

-Nemam riječi što rade i kakve uspjehe postižu naši mladi atletičari, uspjeh za uspjehom, a ovaj je tim veći jer je postignut gdje je nastupilo rekordan broj sudionika. Sretan sam i ponosan na njih i njihove trenere. Svi daju maksimum u svom terningu i radu i stoga ovaj uspjeh, kratko nam je u slušalicu kazao očevidno zadovoljan predsjednik i trener u AŠK Zadaru Ivica Šola.

20. travanj 2024 15:42