SportATLETSKA LIGA

ASK Zadar osvojio 28 odličja, od čega 14 zlatnih, devet srebrenih i pet brončanih. Dominantna Karla Žilić!

Piše I. Gjergja
29. svibnja 2024. - 08:31

U organizaciji Atletskog kluba Alojzije Stepinac u Zadru je održano 3. kolo Dalmatinske atletske lige za mlađe i starije kategorije. Na natjecanju je nastupilo i 75 članova Atletskog sportskog kluba Zadar koji su osvojili ukupno 28 odličja od čega 14 zlatnih, devet srebrenih i pet brončanih.

U konkurenciji limača (2013.) u bacanju vortexa Anđela Mrdalj je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju s rezultatom 28,11 m. U istoj disciplini Mia Čizmek je osvojila sedmo mjesto s 22,33 m.

U konkurenciji limačica (2014.) na 60 m Nika Odžaković je osvojila četvrto mjesto s rezultatom 9,74 sekunde, dok je Antonela Vanjak bila peta s rezultatom 9,74 sekunde. U skoku udalj Antonela Vanjak je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju s rezultatom 3,80 m, dok je Nika Odžaković osvojila treće mjesto i srebrenu medalju skočivši 3,78 m. U istoj disciplini Sara Marić je zauzela četvrto mjesto s rezultatom 3,68 m.

U konkurenciji limača (2014.) Niko Ćurković je u skoku udalj osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju s rezultatom 3,58 m, dok je na 60 m osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s rezultatom 10,08 sekundi što je njegov novi osobni rekord. U istoj disciplini Luka Gulan je osvojio šesto mjesto s rezultatom 10,39 sekundi.

U konkurenciji limačica (2015.) na 60 m Lorena Šarić je osvojila sedmo mjesto s 10,46 sekundi, a Ema Demo osmo mjesto s 10,48 sekundi.

U konkurenciji limača (2015.) na 60 m Nikša Poljak je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s 10,23 sekunde, a Toni Jurić treće mjesto i brončanu medalju s 10,35 sekundi.

U konkurenciji limačica (2016.) Karmen Lalić je na 60 m osvojila četvrto mjesto s 10,57 sekundi.

U konkurenciji limača (2016.) Maro Raspović je na 60 m osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju s 10,64 sekunde, a Krševan Gašparović je bio četvrti s 10,90 sekundi.

U konkurenciji limačica (2017.) na 60 m Ivana Srhoj Vilić je osvojila četvrto mjesto s 11,82 sekunde, dok je Nina Batur zauzela peto mjesto s 11,95 sekundi.

U konkurenciji mlađih kadetkinja na 1000 m Marta Vanjak je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s rezultatom 3.43,42.

U skoku udalj Kiara Matasić je osvojila peto mjesto s rezultatom 4,33 m. Na 100 m Zara Lulić je osvojila deveto mjesto s 15,05 sekundi (osobni rekord).

U konkurenciji mlađih kadetkinja na 60 m Dominik Selin je osvojio četvrto mjesto s 9,21 sekundu, Josip Tokić je bio peti s 9,49 sekundi (osobni rekord). Na 1000 m Bruno Brljević je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s rezultatom 4.03,64. U skoku udalj Jakov Jurjević je osvojio treće mjesto i brončanu medalju s 4.07 m (osobni rekord), a na 200 m je osvojio četvrto mjesto s rezultatom 30,78 sekundi (osobni rekord). U bacanju vortexa Lovre Gulan je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s 41,39 m.

U konkurenciji kadeta u bacanju kugle (4 kg) Roko Škibola je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju s 9,13 m. Na 100 m Dorijan Jurešić je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s 12,61 sekundu (osobni rekord), a na 300 m je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju s 40,27 sekundi (osobni rekord).

U konkurenciji kadetkinja odličan nastup je imala Karla Žilić osvojivši dva prva mjesta i dvije zlatne medalje na 60 m s rezultatom 7,89 sekundi što je njen novi osobni i novi klupski rekord za kadetkinje, dosadašnji rekord je držala Antonia Dušević (2002.) iz 2017. godine a iznosio je 8.04 sekunde. Karla je bila i najbolja na 300 m istrčavši odlično vrijeme od 42,00 sekundi što je također njen novi osobni i novi klupski rekord za kadetkinje.

Natali Barišić je na 100 m osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s odličnim rezultatom 12,94 sekunde što je njen novi osobni rekord i novi klupski rekord za mlađe kadetkinje, dosadašnji rekord je držala Luna Mandić (2008.) iz 2021. godine koji je iznosio 13,04 sekunde. U istoj disciplini je nastupila i Iris Jurić osvojivši sedmo mjesto s 13,67 sekundi (osobni rekord). U skoku uvis Natali Barišić je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju preskočivši visinu od 1,55 m (osobni rekord), Marietta Blatnjak je osvojila četvrto mjesto s preskočenom visinom od 1,55 m, Cvita Sjauš peto mjesto s 1.40 m, a Ema Žilić s preskočenom visinom od 1.20 m.

Štafeta ASK-a Zadar koja je trčala u sastavu: Natali Barišić, Iris Jurić, Marija Gospić i Karla Žilić je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju s 52,03 sekunde.

U konkurenciji mlađih juniorki u bacanju kugle (3 kg) Lucija Škibola je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s rezultatom 7,96 m.

U konkurenciji seniorki Luna Mandić je u bacanju kugle (4 kg) osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s 9.60 m, a prva je bila i u skoku udalj s rezultatom 5,19 m. Na 400 m Marta Marinović je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s 58,58 sekundi, a Antonija Birkić je osvojila treće mjesto i brončanu medalju s 1.06,15. Na 400 m prepone Enea Nikpalj je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s rezultatom 1.08,92. Na 100 m Antonija Birkić je osvojila treće mjesto i brončanu medalju s 14,21 sekundu.

U konkurenciji seniora Emilio Pucar je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju s rezultatom 59,33 sekunde (osobni rekord).

22. lipanj 2024 08:07