SportPLIVANJE GRAND PRIX

Boje PK Zadar branilo 19 plivača koji su osvojili osam odličja: najbolji Šarić i Kuman

Piše Ivica Gjergja
19. listopada 2021. - 16:26

U organizaciji PK Jadran Split, koji je ovaj put bio domaćin na bazenu Crnica u Šibeniku, radi zauzetosti bazena na Poljudu. Ovo je bilo prvo ovogodišnje natjecanje u seriji HPS Grand prix natjecanja, a nastupili su mlađi juniori, juniori i seniori a bilo ih je oko 300 plivača iz Hrvatske i BiH. Natjecanje se odvijalo kroz jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala u dane vikenda.

Za PK Zadar je plivalo 19 plivača koji su došli do osam odličja.

Odličja u seniorskoj konkurenciji za Bruna Šarića i Nou Kumana!

Tako je u apsolutnoj kategoriji najuspješniji bio senior Bruno Šarić koji je u apsolutnoj kategoriji uzeo 2 zlata i srebro. Prvo mjesto zauzeo je na 50 m leđno (25.98) i 100 m leđno (56.07) gdje je plivao i najveći broj bodova (662), a na 100 m mješovito (58.63) je bio srebreni.

Do odličja u apsolutnoj konkurenciji došao je i junior Noa Kuman pa je tako u utrci 200 m mješovito (2.07.36) bio je 1. u juniorskoj i 2. u apsolutnoj konkurenciji. U ostalim disciplinama koje je plivao Noa je bio peti, uzeo je i dva 6. mjesta u juniorskoj konkurenciji.

U A finalima u muškoj konkurenciji plivao je i Roko Šango na 100 m i 200 m leđno i zauzeo 7. i 4. mjesto u juniorskoj konkurenciji. Finale “A” zaslužila je i Rita Herceg, srebrena na 50m delfin (31.33), a nastupom u B finalu na 100 m prsno bila je 6. mlađa juniorka. B finala plivale su Sara Zrilić i Gabriela Gulan na 50 m leđno, Sara je bila srebrena (34.38) a Gabriela brončana (35.96). Emanuela Gulan bila je 4. u istoj disciplini.

B finala plivala je Marija Kuman, 5. juniorka na 100 m leđno, i 6. na 50 m leđno. Dina Volarević, 6. juniorka na 50 m slobodno i 10. na 100 m slobodno. Mlađi junior Lovre Dellavia, 5. na 50 m prsno i 9. na 100 m prsno. Lucija Klasić, 12. na 50 m delfin.

PK Jadran
Privatni Album

U C finalima plivali su Adrian Šaponja, 6. mlađi junior na 100 m delfin, David Radeka i Gabriela Gulan, 7. mlađi juniori na 50 m delfin Lovre Dellavia, 10. mlađi junior na 50 m slobodno, Rita Herceg na 8. mlađa juniorka na 50 m slobodno i 11. na 100 m slobodno. Sara Zrilić 9. mlađa juniorka na 100 m leđno. Emanuela Gulan bila je 13. mlađa junior na 100 m mješovito. Nora Stipanov 16. mlađa juniorka na 200 m prsno i Karla Sorić na 50 m delfin. Osim spomenutih nastupili su i Tibor Harapin, Rafael Utković, Ivan Klanac i Petar Jukić.

-Moram reći da smo zadovoljni ostvarenim u jakoj konkurenciji tim više što su ostali naši plivači isplivali osobne rezultate i pokazali dobar početak zimske sezone za PK Zadar, kazala nam je trenerica Josipa Nekić.

Na natjecanje su plivače PK zadra vodili treneri Josipa Nekić i Željko Olujić. Iduće natjecanje PK Zadar će nastupiti sa najmlađom postavom u studenom u Splitu.

27. travanj 2024 02:52