SportPLIVANJE: PRVA SERIJA HPS GRAD PRIX ZA MLAĐE JUNIORE I SENIOR

Burazer u seniorima, Vulin u mlađim juniorima brončani!

29. listopada 2019. - 10:17
zajednička

U organizaciji PK Jadran Split održano je prvo ovogodišnje natjecanje u seriji HPS Grand prix natjecanja. Ml. juniori, juniori i seniori plivali su na 25 m bazenu Poljud, a nastupilo je 400 plivača iz 31 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Crne Gore i BiH. Odličn nastupi na početku zimske sezone, posebno u apsolutnom poretku. Seniorsko odličje za Anu Burazer i ml. juniorska bronca Anji Vulin

Za PK Zadar plivalo je 13 plivačica i plivača u svim kategorijama, a osvojili su 2 bronce i mnogo osobnih rezultata, kao i velik broj vrijednih utrka isplivali.

Najuspješnija plivačica bila je seniorka Ana Burazer koja je osvojila brončano odličje u apsolutnoj kategoriji a u istoj dionici (200 m mješovito, 2:20.56) isplivala je i najveći broj bodova za PK Zadar, utrku vrijednu 651 bod. Ana je odlično plivala i ostale discipline, na 100 m mješovito (1:06.75, 611 bodova) je bila 4., kao i na 100 m leđno (1:05.76, 586 bodova). Na 200m leđno bila je 6.

Drugo odličje isplivala je ml. juniorka Anja Vulin, brončana na 50 m leđno (32.21, 506 bodova). Anja je bila i dva puta 8. te 9. u ostalim disciplinama. Iako bez odličja, i ostali plivači pokazali su dobru formu, u najboljih 10 plivao je i ml. junior Roko Šango, 4. na 50 m leđno (29.57), 5.na 200 m prsno i 6. na 200 m leđno. Ml. senior Bruno Šarić bio je 4. na 50 m leđno (27.00, 557 bodova), 5. na 100 m leđno (59.02). Ml. juniori Lucija Klasić, Dina Volarević, Ivan Klanac i Niko Škarpona bili su 6., Lucija na 100 m mješovito(1:13.90), Dina na 800 m slobodno (9.54.65), Ivan na 50m delfin (28.43) i Niko na 50 m prsno (39.60). Junior Božo Puhalović otplivao je 612 bodova na 400 m slobodno (4.09.99),sa 7.mjesto a isti plasman na 200 m slobodno plivala je ml.juniorka Mia Klasić (2:15.21). -Iako na početku zimske natjecateljske sezone i ostali plivači Sandro Barić, Rafael Utković i Tibor Harapin odradili su kvalitetno natjecanje, a treneri koji su ih pratili, Josipa Nekić i Željko Olujić, jako su zadovoljni nastupom cijele ekipe, kazala nam je trenerica Nekić. Iduće natjecanje koje ih očekuje je Grand prix miting u Zagrebu na mitingu Mladosti u studenom, očekuju se još bolji rezultati.

20. travanj 2024 02:30