Čarobni Stevanović uništio svojim obranama Norvežane

Suci: Sorin-Laurentiu Dinu i Constantin Din (oba iz Rumunjske)

HRVATSKA: Stevanović, Alilović, Mihić, Marić, Stepančić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karačić, Mandalinić, Štrlek, Čupić, Musa, Mamić, Cindrić.

NORVEŠKA: Christensen, Bergerud, Sagosen, Myrhol, Jakobsen, Tonnesen,  Jondal, Bjornsen, Gullerud, Sorheim, Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Cullerud, Hansen.

IZ MINUTE U MINUTU

60 - zadnji napad Norvežana, pokušali su na kraju preko Tonnesena, ali je Stevanović obranio i stavio točku na fantastičnu pobjedu, 32:28

60 -  pokušao je Karačić dva put, nije prošlo, šteta

58 - ovaj put je i obrana dala ruke, blok Mamića, u nastavku napada Stevanović je zaustavio Tonnesena

58 - ima Hrvatska Stevanovića, obranio je jondalu i zaključao vrata

58 - novi dug napad, ali loša završnica Kopljara, obranio je Bergerud

57 - Kopljar je pokušao, ali je Bergerud obranio, lopta je završila u autu za novi napad

56 - Stevanović je junak pobjede, vratio se na gol i skinuo važnu loptu tonnesenu

55 - Norvežani igraju flaster na Cindriću, ali je ovaj put lopta spuštena na Horvata koji iz malog kuta zabija za 32:28

54 - time out Hrvatska

54 - Sagosen sve sam rješava, preuzeo je sudbinu Norvežana u svoje ruke 31:28

53 - Karačić je iznenadio Norvežane, izbio sedmerac kojeg je realizirao Horvat, 31:27

52 - dug napad Norvežana, na kraju je Tonnesen ostao sam i probio je Alilovića na golu 30:27

52 - Kopljar se nerezonski digao, pucao od poda sa deset metara preko gola

51 - zabio je Sagosen, smanjio je na 30:26

51 - Cindrić, fantastična pirueta, sa dva igrača manje je izludio Norvežane i zabio pored Christensena za 30:25

50 - sa dva igrača manje se teško braniti, Bjornsen je smanjio na 29:25

50 - Štrlek je ukrao loptu, istrčao kontru i zabio za 29:24, prvi put imamo pet razlike

50 - isključen je i Stepančić, imamo dva igrača manje

49 - opet smo bez Vorija dvije minute, prizemljio je laganim kontaktom Sagosena koji je grubo pao

46 - Norvežani koriste brojčanu prednost i vraćaju se na minus tri, 25:22

45 - Cindrić preuzima s druge stvari u svoje ruke, proigrao je Marića na crtu koji zabija za 25:21

45 - Sagosen preuzima odgovornost 24:21

44 - Vori je dobio isključenje, malo je, lagano odgurnuo Johannesena, ali dovoljno da ga Rumunji pošalju na klupu

43 - nismo iskoristili priliku da prvi put odemo na pet pogodaka prednosti, samo nam malo fali da prelomimo susret

42 - Cindrić zabija za četiri pogotka prednosti. odigrali smo odličan napad za 24:20

41 - Tonnesen je imao otvoren put, začudio se, izgubio korak i napravio prijestup

40 - Stepančić je bio preoptar i dobio je isključenje

39 - ponovno Stevanović brani, odličan je večeras, rekontra naših i Štrlek je ostao sam i zabio za 23:20

38 - Sagosen je odlično navukao našu obranu, gurno je loptu za Myrhola koji zabija

38 - Vori muči obranu Norvežana i ponovno je dobio sedmerac kojeg je Čupić zabio, vodimo 22:19

37 - dugačak napad Norvežana, nisu našli rješenja i na kraju Sttevanović brani i diže dvoranu na noge

37 - Štrlek iz teškog, malog kuta prevario je Bergeruda zaq 21:19

36 - Jonannesen nam ponekad prelako zabija golove, 20:19

35 - Mamić je nadigrao Sagosena, izborio je sedmerac koje je pogodio Čupić, imamo 20:18

34 - dobro smo držali obranu, ali je Myrhol uspio pobjeći na sekund Gojunu i izborio je sedmerac kojeg je realizirao Bjornsen za 19:18

34 - dugo smo kombinirali, križali se, a onda je Mamić uskočio prema crti i pogodio za 19:17

33 - Sagosen pored bloka, nepogrešivo za 18:17

32 - Mamić je dobro varkom tijela prevario svog čuvara, odličan šut i pogodak za 18:16

31 - uzvraćaju Norvežanin i Myrhol s crte pogađa za 17:16

31 - otvorio je Bergerud obranom udarca Stepančića

31 - počinje drugo poluvrijeme

30 - brzi centar naših, Vori je lukavo izborio sedmerac na iskustvo, a Horvat savršenim lobom zaključio prvo poluvrijeme s vodstvom od 17:15

30 - dugo su vukli Norvežani akciju i u zadnjih deset sekundi zabio je Tonnesen

30 - Stepančić je pogodio još jednu bombu, preko bloka za 16:14

29 - padamo u napadu, prelako gubimo loptu, prišuljali su nam se Norvežani imaju sedmerac kojeg Bjornsen realizira za 15:14

28 - izmjena na norveškom golu i odmah je Christensen obranio prvu loptu

27 - izgubili smo sedmu loptu u napadu, Jonannessen je istrčao kontru i pogodio za 15:13

27 - Stevanović izluđuje Norvežane, obranio je zicer Tangenu

26 - imamo Stevanovića, brani fantastično, ne daje Norvežanima puno šansi

26 - Cindrić igra fantastično, vuče cijeli susret i pogađa za 15:12

25 - Sagosen koristi prednost igrača više, ušao je na osam metara i pogodio za 14:12

25 - brzi centar, ovaj put je Karačić malo zakasnio s reakcijom i zaradio isključenje

24 - Karačić je iznenadio Norvežane, šut s podao je završio u mreži 14:11

24 - prelako smo primili ovaj zgoditak Tonnesena za 13:11

23 - Musa ponovno prolazi, nezaustavljiv je na crti, sva tri gola bez pogreške, vodimo 13:10

22 - odigrali su Norvežani akciju do kraja, do desnog krila Bjornsena koji je pogodio za 12:10

21 - Mamić igra fantastično, ubojit je sa devet metara, imao 12:9

21 - izgubi je Cindrić loptu, imao je Bjornsen zicer, ali je čudesni Stevanović obranio

20 - Tonnesen se digao i pogodio za 11:9

19 - Cindrić je realizirao prednost, vodimo 11:8

19 - Mamić je odlično izvukao Culleruda i zaradio je isključenje

18 - opet Bjornsen,izgubljena lopta i broza kontra Norvežana za smanjenje na 10:8

18 - ovaj put je Johannessen ostao sam i pogodio za 10:7

17 - kad imaš vratara, Stevanović je obranio, prošli smo kontrom i na kraju je Kopljar zakucao loptu za 10:6

16 - brzi centar Norvežana, stigli su nam u leđai Bjornsen je pogodio za 9:6

16 - Stepančić je pogodio strašno sa devet metara za 9:5

15 - ostao nam je Myrhol sam na crti i pogodio za 8:5

14 - Stevanović je ponovno obranio, šteta što nismo realizirali napad, Karačić je skrivio faul u napadu

14 - ponovno smo ukrali, Cindrić je odlično istrčao kontru, a Stepančić je realizator za 8:4

13 - Štrlek je izborio nakon polukontre sedmerac, Čupić pogađa za 7:4

12 - O'Sullivanov šut je završio pored gola

12 - nismo imali sreće, Bergerud je obranio šut Cindrića, loptu je dograbio Štrlek čija je lopta završila pored gola

11 - Sagosen je iskoristio zakašnjeli blok i zabio za 6:4

10 - nova greška Norvežana, probijanje u napadu i krećemo u miran napad, ali su nam suci oduzeli loptu zbog probijanja

9 - Cindrić je ukrao loptu Norvežanima, Štrlek istrčao kontru preko cijelog terena i zabio za 6:3

8 - evo naše odlične akcije i pogotka Marića, vodimo 5:3

7 - Tangen je ostao sam, odlična akcija Norvežana i smanjen je rezultat na 4:3

7 - Musa je bio malo prežestok, ušao muški u Sagosena i dobio dvije minute kazne

6 - Tonnesen je dobio dvije minute isključenja jer je gurnuo Cindrića koji je nezgodno pao nakon gola, ali nastavlja naš srednji vanjski

6 - Cindrić se izvrsno digao sa 7-8 metara i pogodio za 4:2

5 - obranio je Stevanović svoju treću loptu, no Norvežani su dobili novi napad i Sagosen je pogodio za 3:2

4 - Sagosen je pokušao opet, pogodio vratnicu, ali je Jondal ugrabio loptu i smanjio na 3:1

4 - još jedna odlična akcija, Stepančić je pronašao Musu za 3:0

3 - Sagosen je promašio, nervoza kod Norvežana, uzvraćamo jako žestoko

2 - krenuli smo u polukontru, no Bergerud je obranio udarac Čupića, ukrao je loptu Cindrić, a Štrlek pogodio za 2:0