SportADMIRALBET ABA LIGA

Cijeli susret obilježio „rat tricama” koji je u konačnici završio na strani gostiju, svoje izvrsne minute unatoč porazu opet imao kapetan Mavra

Piše Dražen Žura
19. ožujka 2022. - 19:10
Zadar, 190322. Dvorana Kresimira Cosica. Kosarkaska utakmica 26. kola AdmiralBet ABA lige izmedju KK Zadar i KK Cedevita Olimpija. Na fotografiji: Domagoj Vukovic.Jure Miskovic/Cropix

ZADAR – Dvorana „ Krešimir Ćosić”. Gledatelja:1500. Zadar – Cedevita-Olimpija 77:92 ( 18:25 ,16:18,25:27, 18:22).

Suci: Saša Pukl ( Slovenija ), Tomislav Hordov ( Hrvatska) i Stefan Čalić ( Srbija),

ZADAR: Carter (13 ), Marčinković , Paponja(3) , Jordano(12) , Klarica(5) , Sikirić , Vuković (1), Bursać , Buljan(3) , Drežnjak(7) , Mavra(17) , Thompson(16).

CEDEVITA – OLIMPIJA: , Ferrel(16) , Ejim , Duščak , Murić(10) , Auguste(14) , Blažič(19) , Hodžić(3), Ščuka , Omić(6) , Dragić(2) , Radovanović, Pullen (19).

Zadar je jednom ove sezone u AdmiralBet ABA ligi uspio iznenaditi Cedevita – Olimpiju, međutim, drugi put već bi bilo previše, jer su na drugoj strani imali momčad iz samog vrha lige.

Ono što je nedvojbeno obilježilo cijeli susret jest „rat tricama”, koji je u konačnici završio jednom više na strani gostiju. Prvi su počeli „ šajbati” gosti koji su iz sedam pokušaja pogodili šest puta. Onda su im Zadrani uzvratili u trećoj dionici, imali su omjer sedam od osam! I na taj način su poništili minus od 13 poena kojeg su imali u drugoj četvrtini. Štoviše, tri puta su okretali rezultat na svoju stranu, međutim, Ljubljančani su se ponovno raspucali, osobito Jacob Pullen, dok je Zach Auguste bio iznimno opasan u reketu.

Laganom serijom 12:0, okrenuli su priču. Vratimo li se na vrijeme u kojem se bilježilo sedam zadarskih trica u nizu nemoguće je promašiti učinak Antonija Jordana koji je zabio četiri. Po jednu spremili su Dario Drežnjak , Dominik Mavra i Trevor Thompson . Opet je svoje izvrsne minute unatoč porazu imao kapetan Mavra, koji je na pet uspješnih šuteva za tri poena pridodao i šest asistencija.

20. travanj 2024 13:03