Sport"VICTORIA - PRIMORJE"

Članovi PK Zadar nastupili na jakom međunarodnom mitingu u Rijeci. Najuspješniji su bili juniori Rita Herceg i Lovre Dellavia

6. ožujka 2024. - 22:14

Na 15. izdanju Međunarodnog Grand Prix mitinga “Victoria” Primorje, koji se održalo na 50-metarskim bazenima Kantrida u Rijeci, nastupilo je 500 plivača i plivačica iz 52 kluba i 11 država. Miting Victoria je i ove godine potvrđen od strane World Aquaticsa kao kvalifikacijsko natjecanje za OI u Parizu.

Za PK Zadar nastupili su: Tibor Harapin, Lovre Dellavia, Rita Herceg, Matea Grbin, Cvita Knežević, Danica Sorić, Mia Šarić, Ivano Kuman, Matija Ukalović, Andrija Radas, Andrea Uhoda, Bernarda Petešić i Lena Brok u pratnji trenera Željka Olujića.

Nastupalo se u tri kategorije: opća kategorija (2003. i stariji), juniori (2006./2007.) i mlađi juniori (2008./2009.) a plivale su se jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala. Plivači Zadra nastupili su u 3B finala (Rita Herceg), 2B finala (Lovre Dellavia), 1B i 2C finala (Mia Šarić) te 3C finala (Ivano Kuman).

Miting “Victoria” je za sve plivače bilo prvo natjecanje u 50 metarskom bazenu ovakve konkurencije u Hrvatskoj, a ulazak u finala predstavlja veliki uspjeh za naše plivače.

Juniorka Rita Herceg je u svojoj tehnici prsno nastupila u tri discipline. Prvog dana natjecanja, u B finalu na 100 m prsno (1:19.79) je zauzela peto mjesto u kategoriji. Nakon jutarnjih kvalifikacija, drugog dana natjecanja, Rita Herceg je izborila dva B finala. U disciplini 200 m prsno (2:52.75) zauzela je četvrto mjesto. Drugu finalnu utrku 50 m prsno, isplivala je u vremenu (36.99) te zauzela peto mjesto.

Najuspješniji junior bio je Lovre Dellavia koji je izborio dva B finala. Prvog dana natjecanja je u disciplini 50 m prsno (31.50) zauzeo 11. mjesto te isplivao najveći broj bodova (559). Drugog dana natjecanja, izborio je popodnevno B finale u disciplini 100 m prsno (1:11.42) te se plasirao na 12. mjesto.

U mlađe juniorskoj konkurenciji istakli su se Ivano Kuman i Mia Šarić koji su plivali C finala. Ivano Kuman je ukupno izborio 3C finala. Prvog dana natjecanja plivao je finala u disciplinama 50 m prsno (32.21) gdje se plasirao na 5. mjesto te

200 m prsno (2:36.04) gdje je zauzeo je 8. mjesto u ml. juniorskoj kategoriji. Drugog dana natjecanja je nastupio u disciplini 100m prsno (1:11.58) te se plasirao na 6. mjesto u disciplini.

Mlađa juniorka Mia Šarić izborila je B finale u disciplini 200m leđno (2:38.21) te zauzela 11. mjesto. U C finalima je nastupila u disciplinama 50m leđno (33.19) i 100 m leđno (1:12.12) gdje se plasirala na 14. mjesto u ukupnom poretku mlađih juniorki.

30. travanj 2024 12:11