SportODLIČNI REZULTATI

Članovima PK Zadar na natjecanju u Šibeniku 11 individualnih i dva štafetna odličja

6. veljače 2024. - 21:33

Plivački klub Šibenik bio je organizator mlađe kadetskog i kadetskog Regionalnog prvenstva Hrvatske – Regija 1, koje se održalo na bazenu Crnica u Šibeniku. U konkurenciji 11 klubova iz regije i 220 natjecatelja, postava PK “Zadar” od 26 plivača i plivačica plivali su, za većinu ekipe, svoje glavno natjecanje. Za PK Zadar su nastupili: Lori Sutlović, Ivan Mrčela, Arija Bončić, Adrijan Marinović, Maja Grgić, Tia Butić, Zara Brtan, Anna Veselić, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić, Tia Butić, Ana Knežević, Adriana Knežević, Laura Župan, Kristian Bušić, Paulo Sinovčić, Šime Markulin, Tin Mršić, Toni Mršić, Lucijan Kotlar, Mia Zekanović, Filip Župan, Mareta Mikulić, Niko Olujić, Toni Morović, Matteo Notari Šarlija, Noah Chraighead.

U individualnim nastupima plivači „Zadra“ osvojili su 11 odličja (1 zlato i 6 srebra i 4 bronce), a u štafetnim srebro i broncu.

U kategoriji kadetkinja, Zrna Šijaković je osvojila zlato u diciplini 200 m mješovito (2:40.56), srebro na 50 m leptir (31.89) i broncu na 100 m leptir (1:15.92). Kadet Filip Župan osvojio je dvije srebrene medalje u disciplinama 50 m slobodno (26.41) i 100 m slobodno (58.12) te dvije brončane medalje u disciplinama 50m leđno (31.46) i 100 m leđno (1:07.70). Nastupio je još u disciplini 200 m mješovito (2:33.52) gdje je zauzeo četvrto mjesto.

U mlađe kadetskoj kategoriji Šime Markulin osvojio je dva srebrena odličja u disciplinama 100 m leptir (1:23.29) i 100 m slobodno (1:10.20) te broncu na 50 m slobodno (31.28). Plivao je još i disciplinu 50 m leptir (35.82) u kojoj je bio četvrti te disciplinu 100 m prsno (1:38.27), 10. mjesto. Mlađa kadetkinja Laura Župan osvojila je srebrenu medalju u disciplini 50 m leptir (34.51) te je zauzela je 4. mjesta u disciplinama 50m slobodno (31.24), 100 m slobodno (1:08.37) i 100 m mješovito (1:18.54) te 6. mjesto na 50m leđno (37.56) i 10. mjesto na 100 m prsno (1:35.33).

Osim spomenutih u prvih 10 u kategoriji kadetkinja plasirali su se: Tonka Plačić 6. mjesto na 200 m mješovito i 50 m leptir, 8. mjesto na 50m slobodno, 9. mjesto na 100m leptir i 100 m slobodno te 10. mjesto na 100 m prsno. Mia Zekanović 7. mjesto na 50 m slobodno. Mareta Mikulić 7. mjesto na 50 m leđno i 10. mjesto na 50 m leptir. Tia Butić 10. mjesto na 100 m leptir. Kod kadeta, Tin Mršić zauzeo je 6. mjesto na 50 m prsno i 9. mjesto na 100 m prsno; Toni Mršić zauzeo je 8. mjesto u disciplinama 50 m leđno i 100m leptir te 10. mjesto na 100 m leđno. U mlađe kadetskoj kategoriji, Adriana Knežević zauzela je 4. mjesta u disciplinama 50m i 100 m prsno; Aria Bončić zauzela je 7. mjesto u disciplini 100 m leđno, dok je mlađi kadet Kristian Bušić zauzeo 8. mjesto u disciplini 400 m slobodno.

Do srebrenog odličja došla je i ženska mlađe kadetska štafeta u disciplini 4x50 m slobodno (2:11.18) u sastavu: Ana Knežević, Aria Bončić, Adriana Knežević i Laura Župan. Brončano štafetno odličje osvojila je ženska kadetska štafeta u disciplini 4x50 m mješovito (2:24.53) u sastavu: Mareta Mikulić, Tonka Plavčić, Zrna Šijaković i Tia Butić.

Kadetska štafeta u sastavu: Filip Župan, Tin Mršić, Tonka Plavčić i Mia Zekanović, zauzela je 4. mjesto u

štafeti 4x 100 m slobodno mixed.

Ženska kadetska štafeta zauzela je 4. mjesto u disciplini 4x100 m mješovito u sastavu: Mia Zekanović, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić i Tia Butić.

Muška kadetska štafeta u sastavu: Tin Mršić, Toni Mršić, Filip Župan i Paulo Sinovčić, zauzela je 4. mjesto u štafeti 4x50 m mješovito, 5. mjesto na 4x50 m slobodno te 7. mjesto na 4x100 m mješovito.

Muška mlađe kadetska štafeta u sastavu: Toni Morović, Niko Olujić, Kristian Bušić i Šime Markulin, zauzezela je 7. mjesta u štafetama 4x50 m slobodno i 4x50m mješovito.

-Naši natjecatelji pokazali su dobru plivačku spremnost dokazuje i činjenica kako su u velikom broju utrka rušili svoje osobne rekorde. Čestitke našim plivačima koji su isplivali nove norme za predstojeće prvenstvo Hrvatske te svim osvajačima medalja, kazala nam je trenerica PK Zadar Maja Štrbac.

Ekipu su na natjecanju vodili treneri: Ivan Karavida, Danijela Kurtin i Maja Štrbac.

**Ovim natjecanjem zaključila se plivačka postava od 14 plivača i plivačica koja je ostvarila norme za kadetsko prvenstvo Hrvatske. Državno prvenstvo za kadete održat če se 17. i 18. veljače u Zadru na bazenu Športskog centra Višnjik.

01. svibanj 2024 09:33