SportREGIONALNA LIGA

Čudna utakmica na Višnjiku: Sve do početka posljednje četvrtine vaterpolisti Zadra 1952 su bili bolji, a onda je sve krenulo naopako...

Piše Piše Ivica Gjergja
20. studenog 2023. - 11:49

ZADAR 1952 – MEDVEŠČAK 9:13 (2:2, 3:3, 3:2, 1:6)

ZADAR – Bazen SC Višnjika. Gledatelja 140. Suci: Kuzmanić i Banovac.

ZADAR 1952: Lazić (5 obrana), Raci, Grozdanić, Bašić 1, Čalić, Jovančević 1, L. Donđivić, Cicero 2, Butić 3, Eškinja 1, Čačić, Jurišić 1, Miskolezi, A. Donđivić. Trener: Goran Jovančević.

MEDVEŠČAK: Podrug (4 obrane), Rataj, Car 2, Bakarić, Gavranić 3, Ljepava 1, Tolj 1, Šimunović 1, Rejchel 3, Sirovac 1, Paić, Brčić 1, Udović, Kirinec. Trener: Ivan Rukavina.

Sve do početka četvrte četvrtine vaterpolisti Zadra 1952 su vodili, bili bolji i trebali pobijediti. No sve je otišlo „naopako“ u gotovo posljednjim minutama susreta. Zašto, ni trener Goran Jovančević ne može pouzdano reći.

Zadnja četvrtina je bila u najmanju ruku čudna, od izjednačenog susreta do uzastopnih 6 pogodaka Medveščaka, od 8:7 za Zadrane do 13:8 za Medvjede. U zadnjim sekundama je suđen grubi prekršaj gostujućem igraču Josipu Reichelu, ali to je bilo samo 20-ak sekundi prije kraja i nije imalo bitnijeg utjecaja na konačni rezultat. Ovakvim ishodom, Medveščak je preskočio Zadrane na 3. mjestu. Šteta! Sigurno je da će u analizi Zadrani vidjeti sve manjkavosti koje su ih pokopale na kraju susreta.

Zadar 1952 je trenutno četvrti s 24 boda.

02. svibanj 2024 02:26